Utworzono: 13-10-2023

13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Gościliśmy u nas Zastępcę Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska panią Monikę Włusek, przedstawicieli rady Rodziców panie Annę Gibuła i Angelikę Oborzyńską. W części oficjalnej głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Guźniczak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych ludzi. Wszyscy pracownicy szkoły zostali uhonorowani z okazji dzisiejszego święta. Była to także okazja do świętowania jubileuszów : 35. lecia pracy p. dyr. Alicji Guźniczak, 30. lecia pracy p. Marii Cieszkowskiej oraz 20. lecia pracy p. Michała Górskiego. Oprócz tego p. Michał Górski otrzymał nagrodę Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska za szczególne osiągnięcia.

Następnym punktem uroczystości szkolnej była część artystyczna, która utrzymana była w wesołym nastroju. Dowcipne dialogi w odgrywanych przez dzieci scenkach pokazywały szkołę widzianą oczyma uczniów i nauczycieli. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IV z wychowawcą panią Honoratą Smentoch. Część muzyczną przygotowały panie Romana Kasprzak i Anna Polska, natomiast oprawą techniczną uroczystości zajęli się panowie Tomasz Neubauer i Michał Górski.