Dzień Sybiraka

Utworzono: 22-09-2021

Przy pomniku Zesłańców Sybiru w Lęborku odbyły się uroczystości, w których braliśmy udział. W poczcie sztandarowym godnie reprezentowali nasza szkołę: Julia Domarus, Amelia Las i Kacper Labuda.

W dniu 17 września br. przy Pomniku Zesłańców Sybiru odbyły się jak co roku uroczystości upamiętniające Światowy Dzień Sybiraka oraz pamięć o tragicznych wydarzeniach z 17 września 1939 roku – agresji Związku Sowieckiego na Polskę.

W przemówieniu Burmistrz Lęborka Witold Namyślak przypomniał wydarzenia sprzed 82 lat, kiedy to o świcie Armia Czerwona przekroczyła wschodnie granice Polski, zajmując ponad połowę jej terytorium zamieszkałą przez blisko 14 mln ludzi. Wspomniał także o okrutnym losie nie tylko wziętych do niewoli polskich żołnierzy, ale także mieszkańców zajętych przez Armię Czerwoną, a następnie przyłączonych do ZSRR ziem polskich.

Wspólne zdęcie naszej delegacji z Sybirakami p. Burmistrzem
Składanie kwiatów przez delegację naszej szkoły
Poczet szkolny przy pomniku