Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Utworzono: 17-03-2023

Nasza szkoła przyłączyła się do udziału w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Tworzymy sieć zaangażowanych szkół i przedszkoli, która stopniowo obejmuje obszar całej Polski. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem. Mierzymy się ze smogiem. Dla powietrza, dla zdrowia, dla przyszłych pokoleń!

Uczniowie klas 8 pod opieką p.Karoliny i p.Honoraty biorą udział w Olimpiadzie Antysmogowej.

smog