KANGUR MATEMATYCZNY

Utworzono: 18-03-2023

MIĘDZYNARODOWY KONKURS - KANGUR MATEMATYCZNY

16 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs - Kangur Matematyczny. Ogólnopolskim organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.  Swoje umiejętności matematyczne postanowiło sprawdzić 14 uczniów. Przez 75 minut pisali test zawierający zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Do każdego z nich dołączonych było aż 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna była poprawna.  W zależności od wieku uczniowie rozwiązywali zadania jednej z czterech kategorii : Żaczek  (kl. II), Maluch ( kl. III-IV), Beniamin (kl. V-VI) lub Kadet (kl. VII i VIII). Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali od organizatorów układankę przestrzenną.

Wyniki poznamy pod koniec maja. Trzymajcie kciuki!

Koordynator konkursu : Beata Granzin

Kangur matematyczny w szkole podstawowej w Garczegorzu.