Kaszëbsczé spiéwanczi "Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù"

Utworzono: 12-03-2024

W poniedziałek, 11 marca 2024 roku, w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata" odbyło się spotkanie pod nazwą Kaszëbsczé spiéwanczi "Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù". Podczas spotkania  miała miejsce promocja nowej publikacji Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskiego - śpiewnika pod tytułem "Mòtilk. Kaszëbsczé spiéwanczi dlô dzecy".  W śpiewniku znajduje się  50 tekstów piosenek znanych, mniej znanych  i nowych autorstwa Eugeniusza Pryczkowskiego.  Do śpiewnika dołączona jest płytka  z piosenkami w  profesjonalnym wykonaniu Weroniki Ceynowy i w nowych aranżacjach Tadeusza Korthalsa.

Promocja odbyła się w formie przeglądu, podczas którego na scenie lęborskiego Kina wystąpili uczniowie ze szkół w Bukowinie, Cewicach, Garczegorzu, Gogolewie, Lęborku, Leśnicach, Łebieniu, Łebuni, Motarzynie, Nowej Wsi Lęborskiej, Popowie, Przerytym, Redkowicach, Słupsku, Szczenurzu, Wicku, Dębnicy Kaszubskiej. Uczniów  naszej szkoły do przeglądu przygotowała B. Lenart.

Eugeniusz Pryczkowski napisał: ,,Takiej promocji jeszcze nie miałem. Na najwyższym poziomie: frekwencja, śpiewanie, entuzjazm i wiele innych przymiotów. Wiele dzięki wszystkim Nauczycielom kaszubskiego i uczniom z Ziemi Lęborskiej i Słupskiej.”

Grafika 1: Kaszëbsczé spiéwanczi "Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù"
Grafika 2: Kaszëbsczé spiéwanczi "Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù"
Grafika 3: Kaszëbsczé spiéwanczi "Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù"
Grafika 4: Kaszëbsczé spiéwanczi "Mòtilkòwô ùczba w Lãbòrgù"