KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

Utworzono: 22-12-2022

W czwartek, 22 grudnia odbył się w naszej szkole koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Społeczność szkolną powitała pani dyrektor Alicja Guźniczak, która zaprosiła wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania oraz złożyła  życzenia zdrowych i spokojnych Świąt. Koncert poprowadziła pani Romana Kasprzak. Jako pierwsza wystąpiła uczennica klasy II Melania Olszewska wraz ze swoim nauczycielem gry na gitarze panem Mikołajem Dudkiewiczem, którzy wspaniale zagrali znane nam kolędy. Następnie uczniowie różnych klas zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne. Koncert wprowadził wszystkich w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursów szkolnych oraz wręczenie nagród i dyplomów. Ostatnią i chyba najbardziej oczekiwaną przez uczniów częścią programu były spotkania opłatkowe w wychowawcami, do których przygotowywali się od kilku dni. Uczniowie podzielili się opłatkiem, zjedli przyniesione przysmaki, obdarowali się upominkami oraz zaśpiewali kolędy. Do niektórych uczniów zawitał nawet św. Mikołaj. Dużą niespodziankę sprawiły pracownikom szkoły uczennice klasy VIII b Natalia Wolska i Wiktoria Reszka śpiewając ze specjalną dedykacją i życzeniami świątecznymi kolędę „Cicha noc”. Ten dzień dostarczył nam wszystkim wiele radosnych chwil, był pełen wzruszeń i dobrych życzeń. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.

Powitanie Pana Mikołaja
Pan Mikołaj gra na gitarze otwór w stylu flamenco
Pan Mikołaj i uczennica drugiej klasy Melania wykonują dwie kolędy Cicha Noc i Dzisiaj w Betlejem
Pan Mikołaj pokazuje chwyty chętnym uczniom