KONKURS!!! „OŻYWIONE DZIEŁA”

Utworzono: 21-12-2021

KONKURS!!! „OŻYWIONE DZIEŁA”

Za nami I edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. „Ożywione dzieła” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Lęborku. Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii odtwarzającej jedno z wybranych dzieł wielkich mistrzów sztuki. Głównymi celami było propagowanie kultury wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie zainteresowania polską i światową sztuką poprzez jej doświadczanie i przeżywanie oraz odkrywanie tajników malarstwa podczas uważnej analizy dzieł.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Otrzymaliśmy dziesiątki zdjęć. Ponieważ poziom prac konkursowych był bardzo wysoki, komisja konkursowa postanowiła oprócz trzech nagród głównych przyznać także wyróżnienia.

Krok po kroku:

I krok: wybrać powszechnie znane dzieło sztuki (np. obraz, rzeźba) i jak najwierniej je odwzorować, a następnie wykonać fotografię swojej pracy autorskiej.

II krok: wywołać wykonane zdjęcie oraz wybraną reprodukcję dzieła w formacie A5 (każde)

Adresaci: uczniowie klas IV-VIII

Termin: 22.10.2021r.

Organizatorzy: A. Borońska, E. Jankowska, O. Kąkol, M. Klepacka,A. Koszałka.

Szczegóły w regulaminie konkursu

Zachęcamy do udziału!!!

Wręczenie wyróżnień w konkursie "Ożywione Dzieła"