Lapbooki efektem pracy z lekturami...

Utworzono: 29-11-2021

Klasa 4, 6 i 8a pracowały ostatnio nad lekturami. W kl.4 była to Akademia Pana Kleksa, w kl.6- Dynastia Miziołków, w kl.8a- Oskar i Pani Róża. Aby uporządkować informacje o bohaterach, wydarzeniach i autorach tych książek, uczniowie wykonali lapbooki, czyli tzw. książki na kolanie. Prace były pięknie wykonane, rzetelnie przygotowane i zawierały wiele informacji i ciekawostek dotyczących przerabianych lektur. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością w zastosowaniu różnych form przekazania tego, co w lekturach było wg nich najciekawsze i co im się najbardziej podobało. Kilku czwartaków przygotowało także modele akademii, do której trafił Adaś Niezgódka. Wszystkie prace znalazły się na wystawie w naszej szkolnej bibliotece. Brawo za kreatywność !!!

Koordynator: Pani Monika Okuniewska

Grafika 1: Lapbooki efektem pracy z lekturami