MARATON PISANIA LISTÓW

Utworzono: 20-12-2023

Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Maratonie Pisania Listów – globalnej akcji organizowanej od dwudziestu trzech lat przez Amnesty International.  Celem Maratonu Pisania Listów jest obrona 10-12 konkretnych ludzi z całego świata, których prawa człowieka są łamane.

Listy pisali uczniowie klasy ósmej na lekcjach WOS-u, a niektórzy także w domu. Najwięcej listów przyniósł Mariusz Paczos. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele i ich rodziny. Listy pisano także w trakcie kiermaszu - zaangażowali się rodzice, uczniowie oraz inni goście. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszkom : Alicji Lejkowskiej, Wiktorii Block, Wiktorii Bemowskiej, Marcjannie Itrych i Małgorzacie Krotoszyńskiej.

W Polsce pisano listy 1160 w  miejscach, w tym także w naszej szkole! Na chwilę obecną mamy już 247 782 listy i podpisy pod petycjami, a wśród nich znalazły się nasze listy – 156.  Może to niedużo, ale przecież każdy głos jest ważny! Mamy nadzieję, że również nasze głosy przyczynią się do uwolnienia lub skrócenia wyroków przynajmniej kilku osób. O wynikach podjętych działań można będzie wkrótce znaleźć informacje  na stronie Maratonu Pisania Listów.

MARATON PISANIA LISTÓW