Mistrz w szachach

Utworzono: 19-03-2020

Grafika: Mistrz w szachachW dniu 10 marca odbyło się uroczyste podsumowanie I Mistrzostw Szkoły w Szachach.  W turnieju udział wzięło 22 uczniów . Celem rozgrywek było wyłonienie Mistrza Szkoły oraz propagowanie gry w szachy. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych tj. klas I-VI oraz VII-VIII...

Mecze odbywały się na przerwach, a także podczas zajęć świetlicowych na szkolnej świetlicy systemem „każdy z każdym” (z rewanżami). W ciągu 2 miesięcy  odbyło się 110 pojedynków! Jednocześnie wielu uczniów rozpoczęło swoją przygodę w szachy właśnie podczas Mistrzostw Szkoły. Z każdym dniem dołączały kolejne osoby chętne do nauki gry w tej dyscyplinie sportowej (rozgrywały mecze poza turniejem) poznawały tajniki gry, rozwijały swoją wyobraźnię, planowanie, konsekwencję w dążeniu do celu, logiczne myślenie, koncentrację oraz uczyły się analizy sytuacji i przewidywały ruchy przeciwnika. Mistrzostwa Szkoły „wymusiły” szacunek, interakcje i wspólną zabawę między uczniami naszej szkoły. Warto podkreślić, że wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w każdej kategorii wiekowej oprócz dyplomów otrzymali puchary zasponsorowane przez wieloletniego przyjaciela naszej szkoły Pana Jana Charynek, który od wielu lat wspierana naszych tenisistów  stołowych. Dodatkowo każdy z zawodników, który zajął miejsce I-III otrzymał szachy ufundowane przez naszą szkołę.

Wyniki turnieju:

Klasy I-VI

Mistrz Szkoły -  Kacper Itrych

II miejsce – Oskar Okrój

III miejsce – Amelia Gerc

IV miejsce – Igor Środa (uczeń I klasy)

Wyróżnieni zawodnicy:  Kacper Abczyński, Marcjanna Itrych, Marcel Detlaf, Maciej Mielewczyk, Mikołaj Mielewczyk, Alicja Syldatk, Mikołaj Kuźmicz

Klasy VII-VIII

Mistrz Szkoły – Kacper Paczos

II miejsce – Kamil Żuchowski

III miejsce – Kacper Okrój

IV miejsce – Błażej Okrój