Niebieskie Igrzyska

Utworzono: 21-04-2023

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu  oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

Światowy Dzień Autyzmu - 2 kwietnia - został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Jego głównym przesłaniem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

Organizatorem akcji Niebieskich Igrzysk jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo - integracyjny.

Nasza szkoła przystąpiła chętnie  do tego projektu. Wzięły w nich udział wszystkie dzieci od przedszkola do klas ósmych. Pokazaliśmy, że każdy może być sportowcem i ma szansę osiągnąć sukces w miarę swoich możliwości.

Miesiąc kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu, dlatego w naszej szkole odbyły się różne inicjatywy.

3 kwietnia stworzyliśmy gazetkę tematyczną i ubraliśmy się na niebiesko w akcie solidarności z osobami zmagającymi się z Autyzmem. Zorganizowany został również Szkolny Konkurs plastyczny „Z Autyzmem Za Pan Brat’’, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

Wolontariusze naszej szkoły przygotowali scenką, który miała na celu uwrażliwić dzieci na osoby ze spektrum.

Uczennica klasy I Anastazja Oborzyńska otrzymała główną nagrodę za konkurs o Autyźmie i wspólnie z opiekunami panią Dorotą Boetcher i panią Eweliną Greniuk uczestniczyły w Marszu, który odbył się w Lęborku.

20.04.2023 r. ten dzień rozpoczęliśmy sportowym duchem. Dzieci klasy trzeciej przygotowali kreatywną fotobudkę. Na sali gimnastycznej odbyły się konkurencje sportowe, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił.  W przedszkolu dzieci, także ćwiczyły swoją sprawność i kondycję fizyczną. Wszystkiemu towarzyszyła radość i i super zaangażowanie.

Opiekunami Niebieskich Igrzysk były: H. Smentoch, E. Greniuk, E. Bira I D. Boetcher. Wszystkim wychowawcom, dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Niebieskie Igrzyska