XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono: 01-06-2021

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem

Lubimy czytać polskich autorów! ”

26maja – 2 czerwca 2021

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Misją Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego i moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, promocyjne i lobbingowe.

Fundacja wraz z lubimyczytac.pl z tej okazji przygotowała plebiscyt na „Złotą dwudziestkę książek”, na 20-lecie kampanii CPCD, w którym przez czytelników zostało wybranych 20. najpopularniejszych książek polskich autorów.

W naszej Bibliotece zajdziecie niektóre książki z listy „Złota dwudziestka książek”!!! Zapraszamy – te książki po prostu trzeba PRZECZYTAĆ!

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji ,,Lubimy czytać polskich autorów” i wysłuchali z zainteresowaniem ,,Opowiadań dla łobuzów i nie tylko” czytanych przez p. bibliotekarkę.

Wydarzenia Tygodnia odbywają się w przestrzeni wirtualnej na Facebooku fundacji fb.com/calapolskaczytadzieciom .

Ogólnopolski  Tydzień Czytania
Złota dwudziestka książek