POMOC SCHRONISKU W MAŁOSZYCACH

Utworzono: 05-01-2024

Schronisko dla bezdomnych zwierząt jest miejscem, w którym zwierzę może znaleźć schronienie i pożywienie, jednak brakuje mu przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa oraz miłości. W takich miejscach mieszkają przecież głównie psy i koty porzucone przez swoich "właścicieli".

Przed świętami grupa uczniów naszej szkoły spakowała zebrane przez nas dary, które zawieźliśmy do schroniska w Małoszycach.  Podczas wizyty pracownicy opiekujący się zwierzętami opowiedzieli nam o pracy w schronisku, o zwierzętach i ich problemach.
Najważniejszą lekcją dla wolontariuszy było to, aby zrozumieli, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale obowiązek troski o niewątpliwie słabszą istotę. Od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do „braci mniejszych”. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. By uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest, niestety, schronisko. Zbiórkę przeprowadziły panie Honorata Smentoch i Ewelina Gańska.

Pakowanie darów.
Przygotowania do wyjazdu.