Program ,,BohaterON''

Utworzono: 06-12-2021

Nasza szkoła w tym roku szkolnym po raz kolejny przystąpiła do Programu „BohaterON – włącz historię!” To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku. Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii, jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Dzięki tej akcji wiedza na temat tamtych wydarzeń, świadomość ich znaczenia oraz emocjonalny wymiar osobistych wspomnień uczestników Powstania Warszawskiego trafia do młodego pokolenia Polaków. Nasi uczniowie na zajęciach poznawali historię Powstania Warszawskiego oraz wykonali piękne laurki dla bohaterów tamtych czasów- zostały one wysłane do fundacji Sensoria do Wrocławia- stamtąd trafią do powstańców. Chociaż w taki sposób możemy oddać hołd i podziękować za to wszystko, co dla nas zrobili. Dziękujemy Wam.

Jesteście dla nas prawdziwymi bohaterami :)

Kartka dla Powstańca