Rozgrywki Kinder Joy of Moving chłopców

Utworzono: 12-03-2024

Kolejny sportowy weekend - siatkówka w wydaniu jej najmłodszych adeptów z gminnego klubu UKS Libero Łebień. Tym razem wojewódzkie rozgrywki minisiatkówki Kinder Joy of Moving odbyły się w Zespole Szkół w Cewicach. Wystąpiliśmy tam w sobotę w bardzo licznym składzie w kategorii,,2" chłopców. To najmłodsza kategoria zawodników regulaminowo odpowiada wiekiem klasom czwartym. Nasza reprezentacja to w zdecydowanej większości uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej z Garczegorza i Szkoły Podstawowej z Łebienia. To dobra zapowiedź na przyszłe sezony.

W niedzielę 3 wygrane i 2 przegrane mecze zanotowała nasza "trójka". Nie dało nam to upragnionego awansu, zabrakło koncentracji w końcówkach decydujących o awansie meczów. Jednak techniczny poziom gry wzrasta z turnieju na turniej. Jeszcze tylko - to skupienie na grze do ostatniej chwili meczu – do poprawki.

Na uwagę zasługuje składająca się z rodzin zawodników bardzo liczna grupa kibiców, którzy pojawiają się na trybunach niezależnie od miejsca rozgrywania zawodów. To już prawdziwe fankluby.  Dla naszych młodych zawodników jest to duże przeżycie, gdy grają w wypełnionej kibicami hali sportowej.

Za tydzień do boju przystąpią dziewczęta w kategorii „trójki”.

Trenerami i opiekunami są Michał Górski i Zdzisław Kotłowski.

Rozgrywki Kinder Joy of Moving chłopców