SPOTKANIE POKOLEŃ ...

Utworzono: 24-04-2024

Dnia 24 kwietnia w naszej szkole obyło się spotkanie z Sybirakami:

• p. Zofia Bladowska, autorka książek ,,A gdy zabrakło mamy..." oraz ,,Na Sybir",
  • p. Krystyna Olszewska,
  • p. Leokadia Szanter,
  • p. Edmund Robak.

Przybyli też przyjaciele Sybiraków : p. Regina i Zygmunt Sikorscy, p. Jadwiga Zarzycka i p. Alojzy Bajor. Władze samorządowe reprezentowali p. Starosta Alicja Zajączkowska, p. Inspektor Oświaty w Gminie NWL-  Małgorzata Markiewicz.

Z Kuratorium Oświaty w Gdańsku Delegatura Słupsk przybyła  Starszy Wizytator p. Ewa Mroczek-Hałas. Odwiedzili nas także: Proboszcz Parafii Garczegorze Ksiądz Czesław Kubera, radni Gminy NWL: p. Marian Syldatk, p. Andrzej Florczyk, p. Rafał Gajewski oraz przedstawiciele Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Garczegorzu: p. Anna Gibuła i p. Aleksandra Lejkowska.

Po Hymnie Sybiraków uczniowie klas IV-VIII wystąpili w montażu słowno-muzycznym pt. ,,Z dalekiej Syberii jak ptaki zbłąkane wracamy...", który przygotowały p. Irena bednarczyk i p. Bożena Lenart. Pani  Z. Bladowska przedstawiła krótko sybirackie przeżycia przybyłych gości, a p. Robak opowiedział o  swoich doświadczeniach z Syberii. Wszyscy zebrani mogli z bliska obejrzeć drewnianą walizkę, z którą w 1946 r. z zesłania wróciła rodzina nieżyjącego już Prezesa Lęborskiego Koła Związku Sybiraków p. Witolda Bania.

Dzień Sybiraka - Spotkanie Pokoleń w Zespole Szkół  w Garczegorzu 24 kwietnia 2024 rok.