Utworzono: 07-12-2021

Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś!
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały miś!
Miś, choć mały, choć nieśmiały,
Wielkie, serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma!

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czy warto go świętować? Uważamy, że w dobie pandemii zdecydowanie tak. Niewiele rzeczy w dzisiejszym świecie wzrusza, pobudza ciepłe emocje i ma w sobie tyle łagodności i dobra, ile zawiera się w tej prostej zabawce, jaką jest pluszowy miś. Jest też prawdziwym indywidualistą XXI wieku – ile osobowości, tyle misiów i ich wcieleń.

25 listopada, jak co roku, dzieci z przedszkola i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty tydzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych pluszaków. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach.
   Dla dzieci w tym czasie przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, misiowe tańce, czytanie bajek o misiach, wykonywanie misiów z płyt, misiowe puzzle. Czas ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.
Pamiętajmy, że miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka.

Uczniowie klasy 3
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego
Uczniowie klasy 1
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego