Szkolny Konkurs Historyczny Wiedzy o KL Stutthof

Utworzono: 12-06-2023

Dnia 6 czerwca br. odbył się II ustny etap Szkolnego Konkursu Historycznego Wiedzy o KL Stutthof. Przeszli do niego zwycięscy etapu pisemnego, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas starszych. Klasy IV-VI pracowały w grupach, a w każdej po losowaniu znalazł się czwarto-, piąto- i szóstoklasista. Drużyny odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania.

Najlepsza okazała się drużyna w składzie: Dorian Las, Katarzyna Brylowska i Oskar Flisikowski.

II miejsce zajęły dwie drużyny: Zuzanna Czechowicz, Wojciech Małecki, Wiktoria Bemowska oraz

Maja Majewska i Marcjanna Itrych.

III miejsce przypadło drużynie: Szymon Domarus, Lena Pakuła-Kędroń, Małgorzata Krotoszyńska.

Wśród uczniów klas VII-VIII w etapie pisemnym najwięcej punktów uzyskali kolejno: Julian Rzepka, Tomasz Małecki, Amelia Gerc, Zuzanna Sitkowska. Jakub Misiorek, Maciej Mazur, Anna Lis, Klaudia Rogowska, Laura Makurat, Nikodem Sprawski. Laureatami tego etapu zostali: Nikodem Sprawski, Maciej Mazur i Laura Makurat. A kto wygrał cały konkurs w tej kategorii?

I miejsce- Julian Rzepka

II miejsce- Tomasz Małecki