Uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę uwolnienia uczestników Marszu Śmierci KL Stutthof więźniów obozów ewakuacyjnych w Nawczu i Łowczu.

Utworzono: 13-03-2023

W dniu 10 marca 2023 r. odbyła się uroczystość upamiętniająca 78. rocznicę uwolnienia uczestników Marszu Śmierci KL Stutthof więźniów obozów ewakuacyjnych w Nawczu i Łówczu.

Dyrektor Szkoły Pani Alicja Guźniczak wraz z uczniami Lilianną Plichta, Tomaszem Małeckim i Nikodemem Sprawskim wzięli udział w w/w uroczystości. Delegacja uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej w intencji ofiar Marszu Śmierci KL Stutthof w Kościele Filialnym w Nawczu. Następnie pracownicy Muzeum KL Stutthof zaprezentowali "Marsz Śmierci w pamięci i eksponatach". Pod Pomnikiem Pamięci w Nawczu złożono wiązankę kwiatów.

Wystawa Muzeum Marszu KL Stutthof "Marsz Śmierci w pamięci i eksponatach."
Poczet sztandarowy Zespołu Szkół w Garczegorzu na cmentarzu.
Poczet sztandarowy Zespołu Szkół w Garczegorzu przed kościołem w Nawczu.
Wystawa Muzeum Marszu KL Stutthof "Marsz Śmierci w pamięci i eksponatach."
Poczet sztandarowy Zespołu Szkół w Garczegorzu na cmentarzu.
Pomnik Pamięci w Nawczu
Tablica z napisem 78. rocznica uwolnienia uczestników Marszu Śmierci KL Stutthof więźniów obozów ewakuacyjnych w Nawczu i Łowczu.
Poczet sztandarowy Zespołu Szkół w Garczegorzu w kościele w Nawczu.