WARSZTATY - PALMY WIELKANOCNE

Utworzono: 29-03-2023

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 23 marca w naszej szkole zorganizowano warsztaty wyrobu palem wielkanocnych  dla młodszych uczniów uczęszczających na zajęcia z języka kaszubskiego. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.

Uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy na temat palm wielkanocnych, ich powstawania, wielkości i  różnorodności regionalnych. Podczas warsztatów każdy uczestnik wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z gałązek tui, trzciny, gałązek oraz suszonych kwiatów. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Wykonane na zajęciach palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia   w Niedzielę Palmową.

Uczniowie klasy II z palmami
Uczniowie klasy I z palmami