Warsztaty przyrodnicze

Utworzono: 19-03-2024

18 marca uczniowie naszej szkoły (klasa 6 i 7) skorzystali z zaproszenia p. Ewy Gwiazdy – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Szczenurzy i wzięli udział w warsztatach przyrodniczych.   Przesiewali piasek z plaży i poszukiwali tego, co osadził na brzegu Bałtyk. Wśród niewielkich organizmów, pustych muszelek czy kawałków patyków odnajdywali tzw. nurdle (mikroplastik) - granulki powszechnie stosowane w przemyśle tworzyw sztucznych. Nurdle stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich organizmów żyjących. W drugiej części zajęć nasi uczniowie przeprowadzali doświadczenia z wykorzystaniem zasolenia wody oraz pojemności cieplnej powietrza i wody. Warsztaty przeprowadzili edukatorzy Słowińskiego Parku Narodowego.

Grafika 1: Warsztaty przyrodnicze
Grafika 9: Warsztaty przyrodnicze