Wizyta gości

Utworzono: 23-02-2023

21.02.2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Gdańsku Pani Beaty Sobańskiej – Zając z Dyrektorami placówek oświatowych Gminy Nowa Wieś Lęborska i Gminy Łeba.

Spotkania organizowane przez poszczególnych Dyrektorów mają na celu m.in. poznanie bazy lokalowej, działalności edukacyjnej i wychowawczej , tradycji  i swoistej odrębności danej placówki.

W prezentacji przygotowanej przez p.Ewę Gębarowską i p. Dariusza Waszczuka goście zapoznali się z historią szkoły i jej patronem. Montaż słowno- muzyczny związany z losami byłych więźniów KL Stutthof pt. ,,Jak to możliwe” był artystycznym dopełnieniem przekazu multimedialnego . Umiejętnościami tanecznymi pochwalili się uczniowie kl. II ubrani w stroje kaszubskie, którzy wykonali taniec pt. "Kowal i szewc”. Nad przygotowaniami do występu uczniów w montażu i tańcu kaszubskim czuwała Pani Bożena Lenart.

Również uczniowie kasy II pod kierunkiem wychowawczyni Pani Anny Polskiej zaprezentowali przepięknie wykonaną piosenkę pt. "Uwięziony ptak". Uczennica tej klasy, Iga Budzeń, zahipnotyzowała gości wykonaniem tańca współczesnego.

Wyraz zachwytu i uśmiechu na twarzach gości można było zauważyć w czasie gry na instrumentach do "Marsza Radeckiego" w wykonaniu najmłodszych naszych uczniów – wychowanków Pani Małgorzaty Leyk.

Podziw u oglądających wzbudził taniec z flagami w wykonaniu kl. VI. Choreografię tańca opracowała wychowawczyni Pani Beata Granzin.

Zwieńczeniem występów naszych uczniów był polonez perfekcyjnie wykonany przez uczniów kl. III pod kierunkiem Pani Romany Kasprzak.

Goście byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności wszystkich pokazów uczniów, dekoracji, wystaw zdjęć prezentujących najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, przyjęciem  i ciepłą atmosferą, którą byli otoczeni.

Jest to zasługa wszystkich pracujących w szkole - pracowników obsługi, administracji i nauczycieli. Każdy z nas przyczynił się do godnego przyjęcia gości i zaprezentowania naszej szkoły z jak najlepszej strony.

Wizyta Starszego Wizytatora Pani Beaty Sobańskiej - Zając i dyrektorów w Szkole Podstawowej w Garczegorzu