WYCIECZKA DO PARKU PRZYGODY

Utworzono: 18-06-2023

14 czerwca 2023 r. klasy: IV, V i VI pojechały na wycieczkę integracyjną do Adventure Park Gdynia Kolibki. Głównym punktem programu była wizyta w Parku Linowym NINJA.  Zanim jednak uczniowie rozpoczęli swoją przygodę przeszli krótkie szkolenie pod nadzorem instruktorów. W lesie musieli pokonać swoisty tor przeszkód złożony z drewnianych podestów zamocowanych na wysokości ok. 3-5 metrów nad ziemią. To była dla wielu z nich doskonała okazja do pokonywania własnych lęków, prawdziwa próba charakteru.

Wiele kolejnych zadań miało charakter typowo integracyjny. Dzieci musiały przejść przez most złożony z opon zawieszonych na linach przy użyciu długiej belki. Kolejnym zadaniem było pokonanie wyimaginowanej rzeki na kawałkach kry lodowej (skrzynki). Potem uczestnicy dobrali się w pary i jedna z osób miała założoną opaskę na oczach a druga musiała bezpiecznie przeprowadzić ją przez drogę obfitującą w różne niespodzianki. Kolejnym wyzwaniem było przejście po linach „nad bagnami”, co było możliwe tylko dzięki pomocy ze strony innych. W trakcie pobytu w parku można też było przemieszczać się w podziemnych tunelach, gdzie panowały egipskie ciemności. Największą frajdę sprawiła dzieciom przeprawa przez zbiornik wodny przy użyciu lin. Niestety dla niektórych zakończyło się to kąpielą. Na szczęście mogli wysuszyć swoje ubrania przy ognisku, które było ostatnim punktem programu.

Dzieci były bardzo zaangażowane i świetnie współpracowały podczas wykonywania kolejnych zadań. Wróciły do domu bardzo zadowolone z tej wycieczki. Opiekę sprawowały wychowawczynie oraz jedna z mam.

Grafika 1: WYCIECZKA DO PARKU PRZYGODY
Grafika 2: WYCIECZKA DO PARKU PRZYGODY