Wycieczka do Torunia

Utworzono: 20-05-2024

17 maja uczniowie naszej szkoły odwiedzili miasto Mikołaja Kopernika. Naszą wizytę w Toruniu rozpoczęliśmy od spaceru w towarzystwie przewodnika, który opowiedział nam historię tego miejsca. Zwiedziliśmy jeden z trzech największych gotyckich kościołów w północnej Polsce - Kościół Wniebowzięcia NMP. Widzieliśmy również Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Kamienicę pod Gwiazdą, Krzywą Wieżę,  dom i pomnik Mikołaja Kopernika oraz bramy i mury obronne miasta.

Kolejnym punktem programu były warsztaty pieczenia pierników według starej receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Według niej najprawdziwsze pierniki to te, które zawierają siedem przypraw m.in. imbir, goździki, kardamon, cynamon, anyż czy gałkę muszkatołową.

Na zakończenie wycieczki, podczas seansu astronomicznego pt. „Makrokosmos” odbyliśmy podróż do granic poznawalności Wszechświata. Ujrzeliśmy Ziemię jako drobinę zawieszoną w wielowymiarowej przestrzeni. Seans ten jest jedną z wielu atrakcji Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”.

Toruń to piękne, polskie miasto, do którego na pewno niektórzy z nas wrócą.

Toruń pod opieką p. Granzin, p. Gębarowskiej oraz p. Rosik, zwiedzali uczniowie klasy trzeciej, szóstej, siódmej i ósmej.

Wycieczka do Torunia