WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Utworzono: 06-06-2018

Grafika: WYCIECZKA DO WROCŁAWIAW dniach 27-30.05.2018r. uczniowie klasy V i VII uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Miała ona głównie charakter integracyjny i turystyczno-krajoznawczy. Duży nacisk położono też na aspekt historyczny, w związku ze zbliżającą się  rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę...

     Po przyjeździe do Wrocławia uczniowie zwiedzili Uniwersytet Wrocławski, a w nim Salę Leopoldina i Wieżę Matematyczną. Następnym punktem programu było wrocławskie ZOO. Duże wrażenie na uczniach zrobiło Afrykarium - oceanarium poświęcone faunie i florze Afryki. Po obiadokolacji (w restauracji MIŚ) wszyscy podziwiali słynną  Panoramę Racławicką.  Jest to obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji Kościuszkowskiej pokonali Rosjan. Potem uczniowie zatrzymali się przy rotundzie, w miejscu gdzie stoi niewielkich rozmiarów pomnik z napisem: "W hołdzie Polakom walczącym o niepodległość ojczyzny...".W Parku Słowackiego zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, przy Pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

     Drugi dzień wycieczki rozpoczął się wizytą w Sky Tower- na 49. piętrze, skąd rozpościerał się widok na całe miasto. W pobliżu Hali Stulecia uczniowie podziwiali uroki Ogrodu Japońskiego oraz Iglicę, wzniesioną z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych. W Pawilonie Czterech Kopuł z dużym zaciekawieniem obejrzeli wystawę sztuki współczesnej.  Zatrzymali się też przy Pomniku Ofiarom Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów. Po obiadokolacji uczestnicy wycieczki wzięli udział w pokazie multimedialnym, gdzie woda tańczyła w rytm muzyki.

     Trzeci dzień spędzili spacerując po urokliwych uliczkach Wrocławia, pod opieką przewodnika. Uczniowie zobaczyli m.in. kamieniczki Jaś i Małgosia, Katedrę Jana Chrzciciela i Ostrów Tumski... Po obiedzie udali się w drogę powrotną do Garczegorza.

    Z opinii dzieci wynika, że wycieczka była bardzo udana. W tym duża zasługa pana Jurka- pilota wcieczki oraz pań sprawujących opiekę (p. H. Smentoch, p. B. Granzin   i dwóch mam uczniów kl. 7). Mamy nadzieję, że wrażenia z wycieczki pozostaną na długo w pamięci uczniów...

 Grafika #0: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #1: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #2: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #3: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #4: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #5: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #6: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #7: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #8: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #9: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #10: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #11: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #12: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #13: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #14: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #15: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #16: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #17: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #18: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #19: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #20: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #21: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #22: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #23: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #24: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #25: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #26: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #27: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #28: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
 Grafika #29: WYCIECZKA DO WROCŁAWIA