WYSTAWA STATKÓW I OKRĘTÓW

Utworzono: 18-11-2021

WYSTAWA STATKÓW I OKRĘTÓW W ŁEBIE

Świat statków jest ciekawy – poznaj jego część,
Świat Morza Bałtyckiego kryje tajemnice, odkryj niektóre z nich.

17 listopada uczniowie naszej szkoły –uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego- zwiedzali wystawę statków i okrętów w Łebie. Oglądaliśmy realistyczne modele  40  najsławniejszych statków i okrętów z całego świata, a także poznaliśmy  ich krótką  historię. Szczególną uwagę zwróciliśmy  na statki, które zatonęły w pobliżu Łeby oraz te, które są z Łebą związane. Oglądaliśmy modele statków takich jak:

- Wilhelm Gustloff - mogiła wojenna spoczywająca na dnie Bałtyku w okolicy Łeby;
-Titatnic- słynny transatlantyk, który zatonął po zderzeniu z górą lodową;
- współczesnego olbrzyma - 360-metrowy statek pasażerski (wycieczkowiec) Oasis of the Seas.;
-Czarna Perła- statek piracki kapitana Jacka Sparrowa,  występujący w serii Piratów z Karaibów;

-Okręty podwodne z czasów II Wojny Światowej;
- oraz wiele innych.

Kolejnym etapem wycieczki była lekcja dotycząca Morza Bałtyckiego i jego mieszkańców. Uczniowie dowiedzieli się jakie organizmy żywe zamieszkują nasz Bałtyk, a które są imigrantami z oceanu.

Na zakończenie dzieci bawiły się na torze wodnym ze zdalnie sterowanymi motorówkami, na mini plaży oraz przebierały się w stroje związane z morzem.

Ciekawe zdjęcia  na stronie- WYSTAWA STATKÓW I OKRĘTÓW

Uczniowie przed statkiem piratów