Zajęcia edukacyjne ,,Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN''

Zajęcia edukacyjne

Utworzono: 30-09-2021

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach   programu „Nawigacja w Przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN”. Zajęcia zostały przeprowadzone w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie.

Muzeum mieści się w zabytkowym kompleksie Osady Latarników z końca XIX wieku.

Siódmoklasiści poznali historię powstania SPN oraz walory jego środowiska naturalnego. Mieli możliwość obejrzenia eksponatów związanych z nawigacją, latarnictwem oraz ratownictwem morskim.

Po krótkiej przerwie młodzież uczestniczyła w zajęciach o tajemniczo brzmiącym tytule „Czy grozi nam inwazja obcych – co to jest antropopresja?”. Kolejna grupa uczniów (kl. V i VI) jedzie do Czołpina już 7 października.

Prze wejściem do Muzeum SPN
Ekosystem jeziora
Ekosystem plaży
Poznajemy obszary wodne i lądowe