2023-10-26

Przedstawienie z okazji 20-lecia nadania naszej szkole imienia.

Z okazji 20-lecia nadania naszej szkole imienia Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof  społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia programu słowno- muzycznego przygotowanego na tę okazję przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

2023-10-26

Pola Nadziei - sadzenie żonkili

Pola Nadziei -  to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu oraz bezinteresownej pomocy. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symbolu nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną zakwitną – są rozdawane w kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczone są na budowę Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Kampania ta ma na celu szerzenie idei hospicyjnej, edukację i uwrażliwianie społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży, na los ludzi chorych i cierpiących. Nasza szkoła w tym roku aktywnie włączyła się w tę akcję. Udział brały klasy VII i VIII pod opieką p. Honoraty Smentoch i p. Eweliny Gańskiej.

Wystawa "Stutthof idzie"

Dzisiaj do naszej szkoły została przywieziona wystawa pt. "Stutthof idzie". Panowie dr Aleksander Michalak, Ryszard Dudziński i Michał Makowski  z Muzeum w Sztutowie zmontowali ją na dolnym holu. Wystawa będzie dostępna dla wszystkich chętnych w godzinach pracy szkoły do 7 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

Alicja Guźniczak

WIELKA KWESTA LISTOPADOWA

Zapraszamy na wielką kwestę listopadową #BudujemyHospicjum

2023-10-25

Pomóżmy zwierzętom! Zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska

Pomóżmy nakarmić psiaki i kociaki ze schroniska!!!
             Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej przez naszą szkołe zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt
w Małoszycach.

Zbieramy: karmę (suchą i mokrą), przysmaki, zabawki dla zwierząt, koce, legowiska, smycze, obroże itp..

Akcja trwa do 4 grudnia 2023 r.

Zbiórką zajmuje się pedagog szkolny.

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą  i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.

Zachęcamy do pomagania.

2023-10-25

Dowozy w dniu 27 pażdziernika 2023 r.

Dowozy dla uczniów występujących na uroczystości szkolnej dnia 27 października 2023 r.

Duże koło:

Krępa Kaszubska      -9.40

Rozgorze                  - 9.50

Janowice                  - 9.54

Pogorszewo             - 9.56

Garczegorze stacja   - 9.57

Garczegorze osiedle  - 9.58

Małe koło:

Wilkowo  - 9.40

Odwozy około godziny 13.30.

2023-10-24

Nominacja do Plebiscytu Edukacyjnego 2023

Redakcja "Dziennika Bałtyckiego" i "Głosu Pomorza" poinformowała nas, że nasze Przedszkole w Garczegorzu zostało zgłoszone przez rodziców dzieci do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023. Nominację do nagrody otrzymała również Pani dyrektor Alicja Guźniczak oraz nauczycielki : p. Ewa Gębarowska, p. Patrycja Czachorowska, p. Iwona Leik, p. Romana Kasprzak, p. Justyna Rosik i p. Karolina Naczk.

Głosowanie rozpocznie się 24 października.

wszystkie informacje o akcji można znaleźć pod adresem www.dziennikbaltycki.pl/nauczyciel

2023-10-23

Zabawy z tabliczką mnożenia w klasie III

Uczniowie klasy III na zajęciach z edukacji matematycznej doskonalili swoje umiejętności z zakresu tabliczki mnożenia układając domino oraz rozwiązując zagadki matematyczne na tablicy multimedialnej. Nauka przez zabawę to jest to co dzieci lubią najbardziej!

2023-10-23

Konsultacje Wojewódzkie SOS do Kadry Pomorza w piłce siatkowej!!!

Uczennica naszej szkoły Maja Syldatk otrzymała powołanie na konsultacje wojewódzkie, które mają na celu wyłonienie najbardziej perspektywicznych zawodniczek, które otrzymają powołanie na Konsultacje Regionalne Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych. Na bazie przeprowadzonych testów, obserwacji i wywiadu trener kadry wojewódzkiej przy współudziale koordynatora wojewódzkiego i pozostałych trenerów wyznacza najbardziej perspektywiczne dziewczęta na Konsultację Regionalną. Grartulujemy!!!

2023-10-23

III miejsce dziewcząt i chłopców w gminnych zawodach w unihokeju.

Dziewczęta i chłopcy młodsi (klasy IV-VI) rywalizowali w zawodach w unihokeju. Wszystkie drużyny zaprezentowały podobny poziom umiejętności techniczno-taktycznych. W wyniku sportowej rywalizacji uczniowie naszej szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli 3 miejsce w gminie.