Drodzy Uczniowie !

Utworzono: 15-10-2020

Nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do akcji BohaterON – wyślij kartkę do powstańca.
Z pewnością pamiętacie nasze zeszłoroczne działania, które zakończyły się pełnym sukcesem. Chciałam Wam jeszcze raz podziękować za to, co wówczas zrobiliście. To było wspaniałe. Wysłaliśmy do powstańców warszawskich kilkadziesiąt kartek. Otrzymaliśmy cudowne podziękowanie,
z podpisami bohaterów tamtych czasów.

Mam nadzieję, że w tym roku również pokażemy, że pamiętamy… że jesteśmy wdzięczni za to, co Ci wspaniali ludzie zrobili dla nas… Narażali swoje życie po to, żebyśmy my mogli żyć w wolnej Polsce…

Moi drodzy. Zachęcam Was do wykonania laurek, napisania listów, podziękowań dla tych, którzy w 1944 roku walczyli o wolną Polskę. Do dnia 23 października czekam na Wasze prace. Pokażmy, że nasze serca są otwarte.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Za pośrednictwem kampanii chcemy promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok. Przez cztery edycje kampanii do uczestników walk o stolicę napisano ponad osiemset tysięcy kartek!

Bądźmy częścią tej historii.

Zróbmy laurkę w domu lub na świetlicy szkolnej i oddajmy do dnia                         23 października do Pani Laskiewicz.

Grafika #0: Drodzy Uczniowie !