Zasady dobrego wychowania

Utworzono: 30-03-2020
                                                                                                                                                                Dobre wychowanie

Wyobraź sobie świat, w którym nie istnieją słowa „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Jeśli wydaje ci się to niemożliwe, ponieważ powyższe słowa są dla ciebie naturalne i na stałe weszły do twojego słownika, to znak, że jesteś osobą dobrze wychowaną.
Dobre wychowanie to umiejętność kulturalnego i eleganckiego zachowania się w każdej sytuacji. To postawa otwartości i życzliwości względem drugiego człowieka, ale także bardzo konkretna wiedza: jakie ubranie włożyć na przyjęcie u cioci, jakie zasady obowiązują w teatrze…

Zasady dobrego wychowania sprawiają, że inne osoby chętnie przebywają w naszym towarzystwie.

Ćwiczenie dla Ciebie

Podkreśl co trzecią sylabę i przeczytaj rozwiązanie:

MA KI DO TEJ WI BRE SY ROS WY KUT NI CHO LO JOK WA ŁET PO NIE TE KA U DON OC ŁA BI DA TWIA XI OR ŻY TA HOL CIE.

Zastanów się- Jaki strój jest najlepszy, gdy:

Jedziesz na wycieczkę -…………………………………………………………………………………………………………………………..

Idziesz do szkoły-…………………………………………………………………………………………………………………………..

Wybierasz się do teatru-…………………………………………………………………………………………………………………………..

Jesteś zaproszony na przyjęcie rodzinne-…………………………………………………………………………………………………………………………..

W ramach relaksu obejrzyj króciutką (2 minutki) bajkę o myszce, która opowiada o magicznych słowach- DZIEŃ DOBRY

Moi Drodzy- Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia i optymizmu. Pozdrawiamy serdecznie. Mamy nadzieję, że niedługo się zobaczymy w murach naszej szkoły.