MIEJSCA, KTÓRE ZNAM

Utworzono: 30-04-2020
  1.    Zabawy  z kostkami
  • Dodawanie z użyciem kostek. Dzieci rzucają kolejno dwiema kostkami. Po wyrzuceniu liczą oczka.
  • 5 latki - Podają wynik. Uzasadniają go. Np. 5 i 4 to 9. (pięć dodać cztery to dziewięć).
  • 6 latki  - Układają odpowiednie działanie i je odczytują.5 + 4 = 9
  • Maluszki – wyrzucają kostki, przeliczają oczka na każdej z nich, pokazują, na której jest więcej.
  •  Odejmowanie z użyciem kostek. Dzieci kolejno rzucają kostkami. Najpierw tą z większą liczbą oczek, a potem tą drugą.
  • 5 latki -  Liczą oczka wyrzucone na pierwszej, a potem – na drugiej kostce. Od liczby kropek z pierwszej kostki odejmują liczbę kropek z drugiej kostki. Podają wynik. Uzasadniają go. Np. 10 odjąć 6 to 4.
  • 6 latki - Układają odpowiednie działanie i je odczytują. 10 – 6 = 4

2.  Ćwiczenia gimnastyczne

• Ćwiczenie mięśni brzucha Jak najdalej w przód.

Dzieci w siadzie prostym. Wykonują skłon tułowia w przód, sięgając rękami jak najdalej w kierunku stóp (kolana proste).

• Skręty Na prawo, na lewo.

Dzieci w siadzie skrzyżnym, łokcie mają na zewnątrz. Wykonują skręty tułowia w prawo i w lewo;

•  Skrętoskłony- Witamy stopy.

Dzieci w siadzie rozkrocznym, wykonują skrętoskłon do lewej stopy – przywitanie jej (podczas ćwiczenia dzieci starają się nie zginać kolan,

• Ćwiczenie mięśni grzbietu Oglądamy kręgle.

Dzieci leżą na brzuchu. Unoszą głowę, prostują ręce; wytrzymują przez chwilę. Potem powrót do leżenia – odpoczynek.

• Ćwiczenie mięśni grzbietu i brzucha Z nóg do rąk.

Dzieci leżą na plecach, pomiędzy stopami trzymają maskotkę . Przekazują ją do rąk za głową i powracają do siadu. Ponownie wkładają maskotkę pomiędzy stopy i od nowa wykonują ćwiczenie.

•  Ćwiczenia przeciw płaskostopiu Sprytne stopy.

Dzieci w siadzie prostym podpartym  chwytają stopami maskotkę  i podnoszą ją do góry.

3.    Zadania dla starszaków

Karta pracy, cz. 4, s. 21. Dzieci rysują po śladach. Określają, który rysunek kojarzy się z ich otoczeniem.

Karta pracy, cz. 4, s. 22. Kolorowanie ramki zdjęcia przypominającego miejscowość dziecka. Kolorowanie rysunku.

Karty pracy  Litery i liczby, cz. 2, s 75. Liczenie, o ile kratek środki kwiatów są oddalone od linii. Rysowanie pod linią kwiatów, których środki są oddalone o tyle samo kratek. ( 6 latki)

4.     Zadanie dla czterolatków

Karta pracy, cz. 2, nr 42. Kolorowanie ramek zdjęć zgodnie z poleceniem, Rysowanie brakujących elementów autobusu.

5.     Zadanie dla 3  latków. Pokoloruj traktor ulubionym kolorem.

6.  Religia „ Biblijne opowieści” – słuchowisko dla dzieci

Grafika #0: MIEJSCA, KTÓRE ZNAM