WIGILIA

Utworzono: 23-12-2020

22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Dzieci ubrane w odświętne stroje wysłuchały od swojej wychowawczyni bożenarodzeniowych życzeń. Ze względu na epidemiczną sytuację, nie mogliśmy w tradycyjny sposób  złożyć sobie życzeń i podzielić się opłatkiem.  Nie zabrakło jednak wspólnego kolędowania. Po życzeniach  i śpiewie kolęd, dzieci usiadły do odświętnie udekorownych stołów, na których nie brakowało tradycyjnych potraw związanych z Wigilią: pierogów, barszczu, pierniczków, pasztecików i pomarańczy.

Niestety, w tym roku nie mogliśmy spotkać się ze Świętym Mikołajem, na którego dzieci tak bardzo czekały. Prezenty dla przedszkolaków zostawił pod drzwiami, co bardzo je ucieszyło.

Dzięki tradycjom, które  towarzyszą Wigilii przeżywamy bardzo piękne chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Grafika #0: WIGILIA
 Grafika #1: WIGILIA