ZDALNE NAUCZANIE – WTOREK

Kura, kurczęta i pisanki

Utworzono: 29-03-2021

Zapraszam do wykonania zabaw i zadań związanych z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

 1. Posłuchaj piosenki “Koszyczek dobrych życzeń”. Następnie odpowiedz na pytanie:
  - Co znajduje się w koszyku o którym jest mowa w piosence?  Co znaczą w piosence słowa koszyczek dobrych życzeń?
  https://www.youtube.com/watch?v=7TZOcP5tKhY
 2. Ćwiczenia oddechowe „ Wielkanocny koszyczek” . Przygotuj słomkę, białą lub kolorowaną kartkę, pociętą na kawałki ( mogą być w kształcie jajeczek lub kwadracików) i kartkę z narysowanym koszyczkiem. Dziecko na szablon koszyczka przenosi za pomocą słomki swoje kolorowe jajeczka lub kwadraciki. Życzę Wam wesołej zabawy.

Zadania dla starszaków:

 • Karta pracy, cz. 3, nr 57. • Kończenie rysowania kurki i kogucika według wzoru. • Kolorowanie jajka znajdującego się po lewej stronie karty w różowe wzorki, a po prawej – w zielone wzorki.
 • Historyjka obrazkowa  - Przygoda wielkanocna. Karta pracy, cz. 3, nr 58. − Obejrzyjcie obrazki. Zaznaczcie kolejność zdarzeń w historyjce, rysując w okienkach przy obrazkach odpowiednią liczbę kropek lub pisząc właściwe liczby. − Opowiedzcie historyjkę swoim rodzicom.

Zadania  dla maluchów :

 • Karta pracy, cz. 2, nr 21. − Popatrzcie na zdjęcia pisanek. W której grupie jest ich najwięcej? − Policzcie pisanki w każdej grupie.
 • Karta pracy, cz. 2, nr 22. − Rysujcie po śladzie, bez odrywania kredki od kartki. Pokolorujcie rysunek. − Rysujcie po śladach rysunków jajek, mówiąc tekst za mną.
 • Dla maluszków, którzy nie mają kart pracy oraz dla pozostałych chętnych dzieci – świąteczna kolorowanka do kolorowania ( znajduje się w przekazanych do domu materiałach).
Grafika 1: ZDALNE NAUCZANIE – WTOREK