Wiosenne powroty

Utworzono: 31-03-2020
,,WIOSENNE POWROTY"
  W obecnym tygodniu, jak sam tytuł głosi, bohaterami będą ptaki. dziecko pozna nazwy wybranych ptaków, które powróciły do nas wczesną wiosną (skowronek, bocian, czajka, szpak), dowie się gdzie i z czego ptaki budują gniazda. Dziecko pozna wielką i małą literę ,,J,j" i utrwali ją poprzez różne ćwiczenia. dziecko podejmie próbę pisania szlaczków oraz nowej litery najpierw po śladzie, a potem samodzielnie. Na podstawie zadań tekstowych będzie dodawało i odejmowało w zakresie 10 wykorzystując liczmany np, klocki, guziki. przykład takiego zadania - ,, Na drzewie siedziało 7 wróbli, (dziecko układa 7 klocków), a po chwili przyleciały jeszcze 2 jaskółki, (dziecko dokłada 2 klocki). Ile ptaków siedzi teraz na drzewie? (dziecko przelicza klocki i podaje wynik).
 Dziecko stworzy prace plastyczne w/g podanych instrukcji. Wysłucha opowiadania ,,Sąsiad szpak" i wspólnie z rodzicami omówią treść, wykorzystując przy tym ilustrację tematyczną w książce. Piosenka, która może rozbrzmiewać w waszym domu, nosi tytuł ,,Maszeruje wiosna" ( dziecko może stworzyć rysunek p.Wiosny zgodny ze słowami piosenki).
Temat zajęcia z religii - ,,Wielki Czwartek - Jezus jest naszym przyjacielem" - dziecko rozumie, że przykazanie miłości odnosi się do Boga i do bliźniego" można wykorzystać fragment filmu dla dzieci ,, Ostatnia wieczerza" https://www.youtube.com/watch?v=jK9NeNhxqsc
 
strony, które pomogą w realizacji danych zadań : 
język angielski - W tym tygodniu wiosenna piosenka i Peppa Pig - wiosna :)