Bohater Tygodnia

Utworzono: 18-11-2019

Kolejnym Bohaterem został Jakub!

Bohater z dumą nosił odznakę. Przez cały tydzień przynosił do szkoły liczne zabawki oraz swoje ulubione bajki, które Pani czytała. W czwartek odwiedził nas specjalny gość, którego Kuba zaprosił. Był to Pan, który na co dzień jest strażakiem i pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zwrócił uwagę na szkodliwość smogu i czadu. Strażak zaprezentował dzieciom specjalne ubranie, a także sprzęt służący do ochronny dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Ochoczo przymierzały ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Pan Strażak zaprosił nas do jednostki w której pracuje. Po pożegnaniu się z gościem dzieci ułożyły wóz strażacki z puzzli. Bardzo dziękujemy Pani Weronice - mamie Jakuba i Panu Strażakowi za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Grafika #0: Bohater Tygodnia
 Grafika #1: Bohater Tygodnia