Gra (nie) dla dzieci.

Utworzono: 25-10-2019

Z uwagi na docierające do nas sygnały, świadczące o tym, że niektóre dzieci grały bądź były świadkiem grania w gry zawierające brutalne sceny, chcielibyśmy zwrócić uwagę na negatywny przekaz jaki niesie za sobą korzystanie z tej formy rozrywki.

"Granny" to mobilna gra – horror, która od jakiegoś czasu cieszy się niezwykłą popularnością wśród użytkowników telefonów. Zajmowała nawet pierwsze miejsce w rankingu gier zręcznościowych. Sukces odniosła między innymi dzięki youtuberom, którzy bardzo chętnie nagrywają    z niej odcinki. (https://www.youtube.com/watch?v=-fs1F_WM7is)
"Granny" to ucieczka z przerażającego domu tytułowej babuni, na którą mamy zaledwie  5 dni. Drzwi wejściowe są zamknięte na  wiele  różnych zabezpieczeń, a żeby odnaleźć potrzebne przedmioty musimy przeszukać całą posesję. Oczywiście chce nam w tym przeszkodzić lokatorka, która jest zaopatrzona w kij, mnóstwo pułapek i rządzę krwi. Mimo wieku słuch jej wcale nie osłabł, a można powiedzieć nawet, że się wyostrzył. Jest to prawdopodobnie jedyna osoba na świecie, która usłyszy upadek klucza na drugim końcu domu (który wcale nie jest mały).

Drodzy rodzice,

Czy spędzanie wolnego czasu przez Wasze dzieci z tego typu grą jest dla nich odpowiednie?

Apelujemy o rozsądek!

I.L