NAUCZANIE ZDALNE - PIĄTEK 16.04.2021

TEMAT DNIA: Układ Słoneczny.

Utworzono: 16-04-2021

CELE OGÓLNE: poznanie nazw planet wchodzących w skład Układu Słonecznego; kształtowanie umiejętności planowania, realizacji działań i rozwiązywania problemów podczas prac plastycznych.

ZADANIA DO REALIZACJI:

 1.Badaniem położenia gwiazd w kosmosie zajmował się polski astronom Mikołaj Kopernik. Obejrzyj film i zobacz dlaczego mówi się o nim że zatrzymał słońce.

https://www.youtube.com/watch?v=x0hX2J4QNd4

 2. Zadanie w książce "Planeta dzieci 3" str.30.

Spróbuj odczytać nazwy planet w układzie Słonecznym. Sprawdź na którym miejscu w Układzie Słonecznym znajdują się planety. Wklej podpisy, ponumeruj.

3. Wykonaj na kartce z papieru makietę Układu Słonecznego.  Najlepsza będzie duża kartka z bloku lub dwie sklejone.

Tło- zamaluj całą powierzchnię granatową farbą ,posyp mokrą kartkę brokatem lub kółeczkami wyciętymi dziurkaczem, lub pokrop białą farbą. w czasie gdy tło będzie schło wytnij z kolorowego papieru, z kolorowych gazet kształty planet, wg wzoru z książki,  narysuj na kartce słońce kredkami, pokoloruj i wytnij. Na suchym tle przyklej na środku kartki słońce, rozmieść dookoła planety.

4. W ramach wf zaplanuj w dniach od piątku do niedzieli aktywność na świeżym powietrzu, spacer, zabawy na podwórku, jazda na rowerze.

Powodzenia. Czekam na zdjęcia.