Projekt pn. "Bohater Tygodnia"

Utworzono: 25-10-2019

W oddziale przedszkolnym od 16 września realizuje się projekt pn. „Bohater Tygodnia”. Celem naszych oddziaływań jest budowanie w dzieciach dobrej samooceny przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach. Podkreślamy także wyjątkowość każdego dziecka, zwracając uwagę na różnorodność charakterów, tworzących grupę przedszkolną.

W ciągu całego tygodnia nasz Bohater jest najważniejszą osobistością w grupie. W tygodniu poprzedzającym wybór na to chlubne stanowisko, odznaczał się nienaganną postawą, był koleżeński i zawsze przygotowany. Można go rozpoznać po charakterystycznym medalu na piersi oraz po tym, że zawsze jako pierwszy chodzi w pierwszej parze (wzór dla całej grupy). Każdego dnia przynosi swoją ulubioną zabawkę, książkę lub inny ważny dla siebie przedmiot. Przedmioty te umieszcza w specjalnie dla niego przygotowanym miejscu. Może też zaprosić do przedszkola specjalnego gościa, z którym wspólnie zorganizujemy ciekawe zajęcia.

Szanowni rodzice,

dzieci są bardzo wdzięczne za prezenty, które dostają podczas każdej wizyty gościa specjalnego. Chcielibyśmy jednak zapewnić Państwa, że nie jest to najważniejszy element. Samo przybycie do naszej grupy jest wyróżnieniem dla naszego Bohatera.

I.L.

T.N.