Przyjaźń w przedszkolu.

Utworzono: 10-05-2020

Witajcie,

W czasie rozmów przez aplikację Messenger, większość z dzieci mówiła, że najbardziej tęskni za kolegami i koleżankami z grupy.  Dlatego mamy dla Was ciekawą propozycję...

Grupa przedszkolna to miejsce, gdzie nawiązują się pierwsze przyjaźnie.  Przedszkolne przyjaźnie mają inny charakter niż przyjaźnie nastolatków czy osób dorosłych. Nie znaczy to, że są mniej ważne. Przyjaźnie dziecięce nie opierają się na podobieństwie osobowości. Dla przedszkolaka przyjaciel oznacza towarzysza zabaw, zwykle tej samej płci, z którym dziecko często się spotyka. Interakcje polegają głównie na dzieleniu się oraz wymianie zabawek, jedzenia itp. Przyjaźnie pomagają dziecku rozwijać się emocjonalnie i moralnie. Przedszkolak uczy się wychodzenia z rozwojowego egoizmu, starania się nie tylko o siebie, ale też o przyjaciela. Widać to dobrze w sytuacjach, kiedy dziecko dba   o „sprawiedliwość”  i równy podział – pilnuje, aby smakołyk czy przywilej trafił nie tylko do niego, ale też do przyjaciela.
Przyjaciele muszą się widywać, żeby wzmacniać swoją przyjaźń. Niestety w obecnej sytuacji nie jest nam to dane.

"Pozdrowienia z domu?” A dlaczego nie?! Przywykliśmy do pozdrowień znad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy.

Zachęcamy Was do wykonania pocztówki z pozdrowieniami dla przyjaciółki, przyjaciela.

I. Leik

T. Neubauer

Grafika #0: Przyjaźń w przedszkolu.