Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza świąteczna kartka bożonarodzeniowa"

Utworzono: 15-11-2020

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNYM RODZINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "NAJPIĘKNIEJSZA ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

Cel konkursu:
- wywołanie radosnego nastroju spowodowanego zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia,
 - propagowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,
- rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej uczestników,
- pogłębianie wiedzy uczestników na temat symboliki bożonarodzeniowej,
- promowanie rodzinnego, wspólnie spędzanego czasu.

Organizator Konkursu:

Przedszkole w Garczegorzu.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.

Regulamin:

1. Adresat konkursu: dzieci w wieku 3-5 lat.

2. Przedmiotem konkursu: Przedmiotem konkursu jest kartka okolicznościowa prezentująca polskie zwyczaje, tradycje oraz symbole związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

3. Technika: Praca może być wykonana techniką dowolną (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie,  itp.), przy czym nie można używać elementów gotowych oraz techniki komputerowej.

4. Format kartki: A5 (po złożeniu).

5. Jeden uczestnik wraz z osobą inspirującą (rodzic, rodzeństwo, babcia itp;), dziecko jako wykonawca kartki, może wykonać tylko jedną  pracę, a do dekoracji należy wykorzystać zewnętrzną część kartki. Praca konkursowa powinna być pracą własną, nigdzie wcześniej nie publikowaną i nie przedstawianą na innych konkursach. Zgłoszenie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o powyższych faktach.

6. Kartka konkursowa powinna być zapakowana w kopertę, w której powinna znajdować się także kartka z danymi - imię i nazwisko uczestnika, wiek, imię i nazwisko opiekuna dziecka.

7. Termin dostarczenia prac do:  11.12. 2020r.

8. Prace wraz z wypełnioną metryczką należy dostarczyć do wychowawczyń grup.

9. Dostarczone prace nie będą zwracane. Prace nie spełniające wymogów regulaminowych nie będą brały udziału w konkursie. Złożenie prac jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i  wyrażeniem  zgody na przetwarzanie  danych osobowych przez organizatora konkursu zgodne z Ustawą o ochronie danych osobowych  z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U.Nr 133 poz 833 z późn. zm.).

10. Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia i ogłoszenia zwycięzców i przyznania nagród.

Ocena prac konkursowych:

1. Oceny prac konkursowych dokona Komisja powołana przez organizatorów.

2. Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych:

- kategoria 3-latków;
- kategoria  4-latków;
- kategoria 5-latków;

3. Przewidziane są nagrody w każdej kategorii wiekowej.

4. Kryteria oceniania:

- wrażenia artystyczne wykonanej pracy,

- oryginalność, pomysłowość, kreatywność,

- wkład pracy, estetyka wykonania,

- stopień nawiązania do tradycji.

5. Lista Laureatów zostanie ogłoszona 18 grudnia 2020r. na stronie internetowej szkoły w zakładce Garczegorze.

6. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

Zapraszamy do udziału w konkursie.
Życzymy wielu pomysłów i sukcesów!

Grafika #0: Konkurs plastyczny "Najpiękniejsza świąteczna kartka bożonarodzeniowa"