Pisanki, pisanki jajka malowane...

Utworzono: 12-04-2022

Czas Świąt Wielkanocnych jest związany przede wszystkim z tradycją malowania pisanek, przybliżeniem i kultywowaniem tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi wśród dzieci. Na dzisiejszych zajęciach dzieci poznały tradycję oraz techniki ozdabiania jajek, a także znaczenie tego symbolu życia. Poznały wygląd i budowę jajka oraz chętne dzieci posmakowały cząstkę ugotowanego przysmaku.

Przedszkolaki z młodszej grupy również wykazały się pomysłowością i kreatywnością z malowania pisanek. Mali twórcy wykonali za pomocą farby i pędzla ozdoby na jajkach według własnych pomysłów, wykazali się inwencją twórczą. Powstały wspaniałe pisanki wielkanocne, które dzieci zabiorą do domu.

Maluchy zaprosiły do siebie Starszaki, aby wspólnie poszukać koszyka ze słodkimi jajkami. Marta pierwsza znalazła słodkości, którymi poczęstowała koleżanki i kolegów.

Pisanki, pisanki jajka malowane