Święto Misia

Utworzono: 25-11-2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Misia. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi MIŚ. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Dlatego, co roku obchodzimy to miłe święto.

W piątek dzieci zaprezentowały swoim koleżanom i kolegom przyniesione przez siebie maskotki - misie. Rozmawiały o misiowyh maskotkach oraz o prawdziwych niedźwiedziach, do których przytulać się nie wolno, a także wykonały tematyczną pracę plastyczną. Nie obyło się bez serii zdjęć w misiowej fotobudce.

Wszystkie przedszkolaki odwiedziły Panią Bożenę w szkolnej bibliotece. Pani Bożena przybliżyła historię tego święta, zaprezentowała piosenki oraz bajki o misiu. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki o czterech misiach. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wypożyczania książek wspólnie z rodzicami w godzinach pracy szkolnej biblioteki, czyli od 7.00 do 15.00.

Na zakończenie Święta Misia przedszkolakom zostały wręczone dyplomy i drobne upominki za prace konursowe na temat: "Mój przyjaciel Miś".

Odwiedziny Misia
Święto Misia