Zabawy w domu

Utworzono: 20-03-2020

Drodzy Rodzice!

Dzisiaj podajemy kolejne propozycje stron internetowych dla dzieci:

www.panimonia.pl

www.bystredziecko.pl

www.kredkauczy.pl

www.eduzabawy.com

Można wspólnie obejrzeć ciekawe teatrzyki i słuchowiska na youtube.pl, np.: Pewnego razu w dżungli - słuchowisko dla dzieci i dorosłych. Jak Państwo wiecie , Internet to potężne źródło wiedzy i inspiracji.

Przypominamy, że nadal trwa Rodzinny Konkurs Wielkanocny. Część prac dzieci już oddały. Na kolejne czekamy, kiedy wrócimy do normalnego trybu pracy. O zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej oraz za pomocą smsa. Zachęcamy do zaglądania na stronę internetową szkoły i przedszkola.

Propozycja prostej pracy plastycznej, którą można z powodzeniem wykonać z dzieckiem w domu. Dzisiaj pierwszy Dzień Wiosny, więc praca związana jest z nową porą roku.

Wiosenne drzewo

Z tektury wycinamy kształt drzewa (pień i korona). Pień owijamy brązową włóczką, koronę drzewa owijamy zieloną włóczką. Na koronę drzewa naklejamy kulki z różowej bibuły (pączki kwiatów).

Materiały:

• tektura
  • włóczka brązową i zielona
  • różowa bibuła
  • klej magic