Zapraszamy do akcji: Szlachetna paczka

Utworzono: 05-12-2022

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz dzieci do udziału w ogólnopolskiej akcji: "Szlachetna Paczka". Zbieramy dary dla rodziny z Lęborka: niepełnosprawnej Mamy oraz Jej córki. Bardzo prosimy o wsparcie potrzebujących, także dzieci, które uczęszczają do naszej szkoły i tego wsparcia potrzebują. Wszelkie dary zostaną przekazane na ręce Pani pedagog Honoraty Smentoch. Dla dzieci  prosimy szczególnie o słodycze.  Za życzliwość bardzo dziękujemy.

Historia Rodziny: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/98224/2346

Pani Monika z Rodziną

Kod Rodziny: POM-1256-98224

Pani Monika 38 lat

Córka Katarzyna 13 lat

Historia Rodziny:

Pani Monika wraz ze swoją córką Kasią mieszkają w bardzo skromnym wynajmowanym 2 pokojowym mieszkaniu. Od urodzenia cierpią na chorobę genetyczną przez którą Pani Monika nigdy nie pójdzie do pracy. Kiedy poznała partnera myślała, że jej życie w końcu się ułoży. Niestety nie trwało to długo i zaraz po urodzeniu córki, partner zaczął się znęcać nad nią psychicznie i fizycznie. Zabrała córkę i uciekła z mieszkania, które wspólnie zamieszkiwali. Od tego momentu zerwała kontakt z partnerem. Po kilku latach tułaczki wynajęła sobie mieszkanie by zapewnić córce normalne warunki. Największym problemem z jakim muszą sobie radzić są bardzo wysokie rachunki za mieszkanie i inne opłaty po opłaceniu których zostaje im niewiele pieniędzy na godne życie . Mimo to Pani Monika stara się wynagrodzić córce wszystko to co przeszła w swoim krótkim życiu. Utrzymują się z zasiłków z racji choroby genetycznej jaką obie mają. Ich przychody ze świadczenia pielęgnacyjnego, zasiłków, oraz 500+ łącznie wynoszą 3512 zł, jednak po opłaceniu najpotrzebniejszych rachunków, na życie zostaje im jedyne 1280 zł. Co na osobę daje niespełna 640 zł.

Piękno Rodziny:

Pani Monika wraz córką tworzą wspaniały duet. Kasia jest dla mamy oczkiem w głowie. Obie bardzo się wpierają. Doceniają każdy dzień, który mogą spędzić razem. Pomimo tego co obie przeszły nadal są bardzo uśmiechnięte. Odnoszą się do siebie z wielką czułością oraz szacunkiem. Dla Pani Moniki najważniejsza jest córka Kasia, bez której nie wyobraża sobie życia. To dla niej porzuciła dawne środowisko i walczy o lepszą przyszłość dla siebie i swojej ukochanej córki .