Zajęcia logopedyczne

Utworzono: 20-05-2020

Dzień Dobry,

W tym tygodniu  dla wszystkich przedszkolaków proponuję ćwiczenia pod nazwą „Wesołe słoneczko”, które może zaświecić w Waszych domach o dowolnej porze, a nawet wtedy, kiedy za oknem pogoda iście jesienna.

Rodzica proszę o wydrukowanie słoneczek (można dwa obrazki na jednej stronie, ale należy je potem oddzielić od siebie). Dzieci proszę o ich pokolorowanie (można na dowolne barwy) i wrzucenie wszystkich obrazków do pojemnika/miseczki.

Pierwsza wersja zabawy  polega na wylosowaniu słoneczka oraz wykonaniu ćwiczenia logopedycznego zgodnie z minką. Następnie obrazek losuje rodzic i próbuje gimnastykować swój język i wargi. Warto podkreślić, że dzieci intuicyjnie (i bezbłędnie) odczytują minkę na słoneczku. W razie wątpliwości na końcu znajduje się krótki opis ćwiczeń.

Wersja druga zabawy polega na ułożeniu wszystkich obrazków przed dzieckiem, rodzic odczytuje nazwę oraz demonstruje ćwiczenie. Dziecko naśladuje ruchy języka i warg, po czym wskazuje odpowiednie słoneczko.

Życzę Wam samych dobrych i słonecznych dni.

Tomasz Neubauer

Grafika #0: Zajęcia logopedyczne