AKTUALNOŚCI

      

2018-09-03

Stutthof

W dniu 02 września 2018r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w obchodach 79 rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ofiar byłego obozu. Wraz z delegacjami z innych szkół w asyście Kompanii Reprezentacyjnej uczniowie złożyli kwiaty przed pomnikiem Walki i Męczeństwa oddając hołd ofiarom obozu.
Honorowy Patronat objął p. Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, który powiedział -KL Stutthof to miejsce gdzie blizny po dramatycznych wydarzeniach nie chcą i nie mogą się zabliźnić.-Stworzony z myślą o eksterminacji Polaków z Pomorza, szybko jednak przekształcił się w rozciągniętą w setki hektarów fabrykę śmierci, dla ludzi różnych narodowości i wiary.

2018-06-22

Zakończenie roku szkolnego klas 1-3

Zakończenie roku szkolnego

klas 1-3


2018-06-10

FESTYN RODZINNY

Piąty z kolei Festyn Rodzinny zorganizowano w naszej szkole w niedzielę 10 czerwca 2018 roku. Upalna pogoda nie zniechęciła organizatorów ani gości. Na wspólnej zabawie spotkali się dorośli i dzieci. Pani dyrektor Alicja Gużniczak witała gości, wśród których znaleźli się: wójt gminy pan Ryszad Wittke, starosta Teresa Ossowska-Szara, burmistrz miasta Lęborka pan Witold Namyślak, radni, panie z Klubu Amazonek oraz sponsorzy i inni przyjaciele szkoły... 

 


2018-06-09

Sukces Kamila z KANGUREM

Kamil Kaczkowski odebrał w Słupsku nagrodę za wyniki w tegorocznym konkursie matematycznym -"KANGUR".

GRATULUJEMY!


2018-06-06

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W dniach 27-30.05.2018r. uczniowie klasy V i VII uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Miała ona głównie charakter integracyjny i turystyczno-krajoznawczy. Duży nacisk położono też na aspekt historyczny, w związku ze zbliżającą się  rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę...


2018-06-05

Lekcje historii z okazji 100- lecia Niepodległości

Dnia 22 maja naszą szkołę odwiedził Pan Daniel Sieczkowski z Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska. Pan Daniel poprowadził zajęcia z klasą siódmą na temat "Zbrodnia w Piaśnicy". Młodzież z zainteresowaniem słuchała prelekcji o tak ciężkiej tematyce, związanej z naszym najbliższym regionem.  Klasy IV, V, i VI miały okazję natomiast uczestniczyć w bardzo pouczających zajęciach na temat "Z flagą narodową przez najnowszą historię Polski". Współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej to jedno z wielu działań związanych z tegoroczną 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


2018-06-05

W Pirackiej Bazie

29 maja uczniowie klasy I i II uczestniczyli w wycieczce do Tajnej bazy pirackiej. Baza położona jest w Grąbkowie 25 km od Lęborka wśród wiejskich pól i lasów. Na czas wyprawy wszyscy zostali przebrani za piratów! Uczniowie wzięli udział w wyprawie po skarb Kapitana Sparrow'a. . .


2018-05-31

Dziewczęta wicemistrzyniami powiatu!

Uczennice naszej szkoły reprezentowały Gminę Nowa Wieś Lęborska w Finale Powiatowym w Piłce Plażowej, które odbyły się dnia 29 maja w Simirowicach. Nasze dziewczęta zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. W decydującym spotkaniu o 1 miejsce nieznacznie uległy faworytkom turnieju uczennicom z SP nr 3 z Lęborka, które na co dzień trenują w klubie siatkarskim SPS Lębork. Ostatecznie Natalia Tomasiewicz, Alicja Milczarek i Martyna Hallman zdobyły wicemistrzostwo powiatu!

GRATULUJEMY !


2018-05-30

OLIMPIADA SPORTOWA kl 1-3

Dnia 28.05.2018 r. po raz siedemnasty odbyła się Olimpiada Sportowa klas I – III w Szkole Podstawowej w Garczegorzu. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska (z Redkowic, Leśnic, Łebienia, Nowej Wsi Lęborskiej, Garczegorza), a także z SP nr 8 w Lęborku oraz SP w Wicku. Celem tej dużej imprezy sportowej było m.in. wdrażanie uczniów klas I – III do czynnego wypoczynku, zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie wszelkim patologiom, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole i współzawodnictwa zgodnie z zasadami fair play...


2018-05-23

Piłka plażowa dziewcząt i chłopców

W dniu 22 maja 2018  w Szkole Podstawowej w Simirowicach odbyły się finały powiatowe w piłkę plażową dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta z naszej szkoły oraz chłopcy z SP Leśnice reprezentowali naszą gminę. Nasze uczennice były najmłodszymi uczestniczkami finału. Po bardzo dobrej grze dziewczęta zajęły 3 miejsce w powiecie i wywalczyły stypendium sportowe. 

Skład drużyny: Marta Giełażyn, Marta Mielewczyk, Julia Nogalska

Gratulujemy!


2018-05-22

Spotkanie z doradcą zawodowym

Z doradcą zawodowym odkrywamy mocne strony i kształtujemy kreatywność. 

Dnia 22 maja 2018 r.  młodzież klasy  VII  spotkała się na zajęciach z doradztwa zawodowego z doradcą zawodowym Panią Bożeną Murawską, która pełni również funkcję konsultanta powiatowego ds. doradztwa edukacyjno-zawodowego w lęborskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej...


2018-05-16

NOCKA w SZKOLE

  11 maja 2018r., około godz. 19.00, rozpoczęła się  w naszej szkole impreza integracyjna dla uczniów klasy siódmej. Zjawili się punktualnie, zaopatrzeni w kołdry, poduszki, karimaty, różne przekąski… Na początku musieli odpowiednio przygotować pomieszczenie...


2018-05-11

Obchody 73. rocznicy oswobodzenia obozu koncentracyjnego Stutthof

9 maja 2018 r.nasi uczniowie z klas Via i VII wzięli udział  w uroczystości upamiętniającej 73. rocznicę oswobodzenia obozu koncentracyjnego Stutthof oraz zakończenia II wojny światowej. Honorowym patronem uroczystości był Jarosław Sellin, sekretarz stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pełnomocnik rządu ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystości uświetniła Kompania Honorowa oraz Orkiestra Marynarki Wojennej RP...