AKTUALNOŚCI

      

2017-10-08

Odwiedziny Członków Koła Sybiraków

 W dniu 04.10.2017 przybył do naszej szkoły z ogromną niespodzianką p. Prezes Zarządu Koła Związku Sybiraków w Lęborku wraz z członkami zarządu


2017-10-05

Wprowadzenie literki "J" w klasie pierwszej

Pierwszaki poznały literkę j i ukazały swoje talenty kulinarne wykonując rozmaite smakołyki z jajek, rzodkiewki, sałaty i innych warzyw. Na tackach pojawiły się myszki, statki, misie i wieże obserwacyjne. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Każdy ze smakiem zjadł swoje "dzieło". Zajęcia te pomogą w miły sposób utrwalić poznaną literę.


2017-09-04

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 zapamiętamy na długo, z nieba leciały "łzy" po minionych wakacjach, a szkoła chociaż z zewnątrz wygląda jak w budowie, to w środku wszystko pięknie odnowione. O godzinie 9-tej odbyła się uroczysta msza św. po której udaliśmy się na apel, gdzie przemowę rozpoczynającą nowy rok nauki - już w 8-mio klasowej szkole, wygłosiła p.dyrektor Alicja Guźniczak.

Remont szkoły obejmował ocieplenie dachu i ścian, wymianę okien i ogrzewania oraz instalacji oświetleniowej. Część prac na zewnątrz szkoły będzie kontynuowana podczas zajęć szkolnych. Prosimy uczniów o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i życzymy samych 6-tek w nowym roku szkolnym.


2017-05-30

I POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

 Dnia 29.05.2017 w szkole ASLO w Lęborku odbył się I POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ. Naszą Szkołę reprezentowały Natalia Wolska (klasa IIB)- solistka zajęła III miejsce.

Oliwia Stafińska (klasa IV), solistka zajęła III miejsce.

Zespół klas I-III "Małe Nutki" zajął  II miesjce, natomiast zespół klas IV-VI "Nuty" zajął III miesjce. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy!

Uczniów przygotowywały p. Romana Kasprzak i p. Sabina Semak-Studniarz 


2017-05-30

DZIĘKUJĘ, CI MAMO. DZIEŃ MATKI W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W NOWEJ WSI LĘBORSKIEJ

Dnia 26.05.2017 Uczniowie Zespołu Szkół w Garczegorzu odpowiedzieli na zaproszenie  Pani Józefy Klemm, która działa na rzecz Koła Emerytów, i chętnie wzięli udział w uroczystości zorganiozwanej  z okazji Dnia Matki w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.


2017-05-30

XXXV OGÓLNOPOLSKI BIEG PRZEŁAJOWY

W dniu 28.05.2017  uczniowie Zespołu Szkół w Garczegorzu wzięli udział w XXXV Ogólnopolskim Otwartym Biegu Przełajowym  o "Puchar Leśny" pamięci Tomasza Hopfera. W klasyfikacji łącznej kategorii szkół podstawowych zajęliśmy I miejsce! Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom i życzymy im dalszych sukcesów!


2017-05-19

Konkurs plastyczny "Św. Jan Paweł II na znaczku pocztowym"

18.05.2017 roku,w 97 urodziny Karola Józefa Wojtyły,rozstrzygnięto III Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II - konkurs plastyczny. "Św. Jan Paweł II na znaczku pocztowym". Konkurs organizowany przez  ZS w Leśnicach, przy współorganizacji z parafią p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Leśnicach. 

Jakub Postma uczeń klasy IV został wyróżniony.

2017-04-16

Dzień Języków Obcych

11.04.2017 w naszej szkole, już po raz drugi, odbyły się zajęcia które współprowadzili wolontariusze działający przy stowarzyszeniu EDUQ.


2017-03-21

Pierwszy Dzień Wiosny!

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Każda klasa wzięła udział w konkursie  pt. " Ekologiczna Marzanna". Komisja w składzie; Jolanta Witke, Maria Cieszkowska, Maria Gruszewska oraz przedstawiciel Samorządu Szkolnego; Nikola Popiela przyznali miejsce pierwsze klasie VI, drugie miejsce klasie III B i miejsce trzecie klasie I. 


2017-01-12

Dzień Babci i Dziadka

W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowe święto: Dzień Babci i Dziadka.  Wszyscy uczniowie z chęcią i zapałem włączyli się w przygotowanie uroczystości, dzięki czemu babcie i dziadkowe, którzy odwiedzili naszą szkołę, nie kryli podziwu a także łez wzruszenia. Każda klasa przygotowała wyjątkowy repertuar; były tańce, piosenki a także utwór muzyczny z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.


2016-12-22

Jasełka Szkolne 2016

Dnia 22.12.2016 odbyły się jasełka szkolne. Piękne przedstawienie zostało przygotowane przez panie Marię Cieszkowską i Małgorzatę Leyk. Na zakończenie chórzyści wraz z panią Romaną Kasprzak zaśpiewali polskie kolędy. 

Życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze, ciepła w sercu i w domu,rodzinnego kolędowania, magicznie spędzonego czasu oraz owocnego, szczęśliwego, pełnego miłości Nowego Roku.


2016-12-15

KONKURSY!

Uczniowie w naszej szkole mają możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach.  Największą popularnością cieszyły się konkursy na zbiórkę żolędzi i kasztanów. Na uwagę zasługuje również "Jesienny pejzaż". Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach!


2016-03-30

ZHP - ZUCHY

13 kwietnia odbędzie się pierwsze spotkanie zuchów. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas I-IV, o godzinie 15:00, w klasie nr 9.