Aktualności
REFORMA26 - KOMPAS JUTRA
Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadza stopniowe zmiany w systemie oświaty w ramach programu Reforma26. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://reforma26.men.gov.pl/
Dyżur wakacyjny
Informujemy, że w miesiącu sierpniu 2026r. Przedszkole w Garczegorzu będzie pełnić wakacyjny dyżur. Pierwszeństwo w korzystaniu z dyżuru wakacyjnego mają dzieci z rejonu Przedszkola w Garczegorzu i Przedszkola w Łebieniu, których obydwoje rodzice pracują i w tym czasie nie korzystają z urlopu. W lipcu dyżur pełni Przedszkole w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu. Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej . Wypełnione wnioski wraz z załącznikami składamy do sekretariatu Zespołu Szkół w Garczegorzu lub mailem na adres szkolagarczegorze@nwl.pl do 10 czerwca 2026 roku
Lepimy, zwiedzamy, bawimy się!
Uczniowie klas pierwszych wybrali się do Muzeum w Lęborku, gdzie uczestniczyli w ciekawych warsztatach garncarskich. Każdy miał okazję własnoręcznie ulepić naczynko, które po powrocie do domu znajdzie swoje wyjątkowe miejsce. Następnie odwiedziliśmy Wieżę Ciśnień, skąd podziwialiśmy panoramę miasta z punktu widokowego. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu przyszedł czas na zabawę na placu zabaw oraz pyszne lody. To był dzień pełen nowych doświadczeń, radości i wspólnej zabawy.
Sukces Marceliny
08.06.2026 r. uczennica Marcelina Pawelczyk reprezentowała naszą szkołę podczas Finału Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, który odbył się w Teatrze Rondo w Słupsku. Marcelina wzięła udział w kategorii Turnieju Poezji Śpiewanej. Podczas swojego występu zaprezentowała interpretację wiersza Czesława Miłosza „Piosenka o końcu świata”, a także wykonała utwór „Miasteczko cud”. Uczennica zachwyciła jury oraz publiczność dojrzałością artystyczną, piękną interpretacją tekstów, wrażliwością sceniczną oraz wysokim poziomem kultury słowa. Jej występ wyróżniał się autentycznością emocji, muzykalnością i niezwykłą estetyką wykonania. Z ogromną dumą informujemy, że Marcelina zajęła II miejsce w konkursie! Serdeczne gratulacje dla Marceliny za talent, pracowitość i wspaniałą prezentację naszej szkoły. Uczennicę do występu przygotowywał Adrian Płotka.
Karta rowerowa - 2026
Zakończyliśmy tegoroczne egzaminy na Kartę Rowerową. Uczniowie klas czwartych zdawały po raz pierwszy na kartę, a uczniowie z klas wyższych mogli powtórzyć egzaminy. Obowiązek posiadania karty podczas jazdy rowerem i Urządzeniami Transportu Osobistego (np. deskorolka elektryczna, segway, hoverboard) spowodował, że zwiększyła się ilość osób, które zdały na kartę.
Wszystkim, którzy uzyskali prawo jazdy na Kartę Rowerową - GRATULUJEMY!
Dzień Dziecka
Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole upłynęły w atmosferze radości, dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Na uczniów czekało wiele atrakcji, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliły aktywnie spędzić czas w gronie koleżanek i kolegów. Jednym z głównych punktów programu były sportowe konkurencje i zabawy ruchowe. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych zadaniach, wykazując się sprawnością, sprytem i umiejętnością współpracy. Nie zabrakło również emocjonującej gry terenowej, podczas której uczestnicy musieli odnaleźć ukryte wskazówki, rozwiązywać zadania i wspólnie dążyć do wyznaczonego celu.
Wycieczka klas IV i Va
27 maja 2026 r. uczniowie klas IV i Va wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Tajnej Pirackiej Bazy w Grąbkowie koło Potęgowa. „W piątą stronę przygody” to dzień pełen emocji, wyzwań i świetnej zabawy w klimacie survivalowym. Podczas zajęć uczniowie uczyli się zasad przetrwania w trudnych warunkach, poznawali sposoby odnajdywania się w lesie oraz wykonywali zadania wymagające współpracy, sprytu i odwagi. Na uczestników czekały atrakcje: m.in. przeprawa linowa, tor przeszkód, ścianka wspinaczkowa, walki sumo czy strzelanie z karabinka pneumatycznego i łuku. Konkurencje dostarczy dzieciom mnóstwo radości i wielu niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał certyfikat komandosa, który jest wspaniałą pamiątką z tego wyjątkowego dnia. Dzień ten był prawdziwą przygodą, doskonałą okazją do integracji, nauki oraz aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas: p. Sara Piechowska i p. Anna Majko oraz p. Adrian Płotka.
Finał Powiatowy w Piłce Plażowej Dziewcząt
W Szkole Podstawowej w Siemirowicach odbył się Finał Powiatowy w Piłce Plażowej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Syldatk, Nikola Karczewska, Lena Klawikowska oraz Zuzanna Czechowicz. Dziewczęta zaprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy, wykazując się zaangażowaniem, determinacją oraz świetną współpracą na boisku. Rywalizacja była zacięta, jednak nasze zawodniczki poradziły sobie znakomicie, zdobywając tytuł wicemistrzyń powiatu. Udział w zawodach był dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. Rozgrywki na piaszczystym boisku stanowiły nie tylko wyzwanie fizyczne, ale także doskonałą okazję do rozwijania umiejętności technicznych oraz taktycznych w innych warunkach niż tradycyjna gra na hali. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom osiągniętego sukcesu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów sportowych i kolejnych wspaniałych występów!
Gminne Zawody w Piłce Plażowej Dziewcząt i Chłopców
Na boisku do piłki plażowej przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się Gminne Zawody w Piłce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Syldatk, Nikola Karczewska oraz Lena Klawikowska, Łukasz Hallmann, Wojciech Małecki i Mikołaj Kuźmicz. Rewelacyjnie spisała się drużyna dziewcząt, która wygrała wszystkie swoje mecze wynikiem 2:0 w setach, prezentując wysoki poziom sportowy i świetną współpracę na boisku. Dzięki temu pewnie wywalczyły awans do etapu powiatowego, który odbędzie się 26 maja w Siemirowicach. Drużyna chłopców także spisała się bardzo dobrze – po wyrównanych i emocjonujących spotkaniach zajęła 3. miejsce w gminie. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach rozgrywek! Uczniów przygotował pan Michał Górski. Gratulacje!
Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
21.05.2026 r. uczennice naszej szkoły – Marcelina Patelczyk z klasy VI oraz Maja Majewska z klasy VIII – wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku. Uczennice zaprezentowały wysoki poziom kultury słowa oraz piękną interpretację recytowanych utworów. Maja Majewska otrzymała wyróżnienie, natomiast Marcelina Patelczyk zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dzięki temu sukcesowi będzie reprezentować szkołę w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 08.06.2026 r. w Teatrze Rondo w Słupsku. Do konkursu uczennice przygotowali nauczyciele: Anna Majko oraz Adrian Płotka. Gratulacje!
Eliminacje powiatowe konkursu „Rodnô Mòwa”
Uczennica Małgorzata Majewska zdobyła zaszczytne 3. miejsce w swojej kategorii podczas powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô mòwa”. Wydarzenie odbyło się 21 maja i zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury (MDK) w Lęborku. Konkurs od lat cieszy się dużym uznaniem i ma na celu popularyzację literatury kaszubskiej, tradycji oraz pielęgnowanie piękna regionalnego języka wśród dzieci i młodzieży. Serdecznie gratulujemy Małgorzacie oraz pani Bożenie Lenart i panu Tomaszowi Neubauer.
Nasi uczniowie w finale wojewódzkim lekkoatletyki
20 maja na Stadionie 650-lecia – Centrum Lekkoatletycznym im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku odbył się finał wojewódzki w lekkiej atletyce. W zawodach rywalizowali najlepsi młodzi sportowcy z 20 powiatów województwa pomorskiego, prezentując wysoki poziom sportowy i ogromne zaangażowanie. Naszą gminę i powiat reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Mikołaj Kuźmicz w pchnięciu kulą oraz Maja Syldatk w rzucie oszczepem. Mikołaj Kuźmicz spisał się bardzo dobrze, zajmując wysokie 11. miejsce spośród 22 zawodników. Co szczególnie cieszy, ustanowił nowy rekord życiowy w pchnięciu kulą. Do awansu do najlepszej ósemki zawodów – TOP 8 – zabrakło naprawdę niewiele. Maja Syldatk zakończyła rywalizację na 14. miejscu w województwie w konkurencji rzutu oszczepem, zdobywając cenne doświadczenie podczas zawodów tej rangi.
Udział w XV Diecezjalnym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu
20 maja poczet sztandarowy naszej szkoły, składający się z uczniów klasy 7 i 8 reprezentował społeczność szkolną podczas XV Diecezjalnego Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II w Diecezji Pelplińskiej. Uroczystość przebiegała w pięknej atmosferze, dopisała również słoneczna pogoda, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter wydarzenia. Bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Opiekun: Dorota Boetcher
Niezwykłe spotkanie z kaszubską literaturą w naszej szkole
W środę naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – pani Aleksandra i pan Dariusz Majkowscy, znani i cenieni pisarze, wydawcy oraz popularyzatorzy języka i kultury kaszubskiej. W tym niezwykłym wydarzeniu literackim wzięli udział uczniowie klas trzecich. Trzecioklasiści mieli niepowtarzalną okazję, by osobiście poznać autorów książek, z których na co dzień mogą czerpać wiedzę o swoim regionie. Podczas spotkania państwo Majkowscy w niezwykle ciekawy i barwny sposób odpowiadali na pytania uczniów o swojej pasji i kulisach powstawania książek. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem słuchali opowieści przedstawionej w postaci teatrzyku o przygodach bohaterki literatury dziecięcej - Weronki.
Finał Powiatowy w Lekkiej Atletyce – awans do finału wojewódzkiego.
5 maja na stadionie przy Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku odbył się finał powiatowy w lekkiej atletyce. Do zawodów awansowali uczniowie, którzy na etapie gminnym zajęli 1. lub 2. miejsce w swoich konkurencjach. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z gminy Nowa Wieś Lęborska, gminy Wicko, gminy Cewice oraz miasta Lęborka. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i dostarczyły wielu emocji.Największy sukces odniosła Maja Syldatk, która zdobyła tytuł Mistrzyni Powiatu w rzucie oszczepem, uzyskując tym samym awans do finału wojewódzkiego. Kacper Mrzygłód wywalczył brązowy medal w biegu na 600 m, natomiast Mikołaj Kuźmicz również zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą. Mikołaj, podobnie jak Maja, będzie reprezentował naszą szkołę w finale wojewódzkim.
