AKTUALNOŚCI

      

2024-03-11

Złoty Certyfikat Jakości Ksztalcenia Języka Angielskiego

Nasza Szkoła otrzymała Złoty Certyfikat Jakości Ksztalcenia Języka Angielskiego, za korzystanie z innowacyjnej metody nauki słownictwa Insta.Ling. Gratuluję wszystkim uczniom, którzy systematycznie pracowali na ten sukces. Magdalena Ośnicka- nauczciel języka angielskiego.

2024-03-07

Wyjazd do teatru

W dniu 6 marca 2024 r. uczniowie klasy piątej i szóstej udali się do teatru muzycznego w Gdyni, na spektakl pt. Piotruś Pan. Jest to muzyczna opowieść o chłopcu, który nie chce dorosnąć. Piotruś Pan jest świetnym szermierzem i przewodzi grupie Zaginionych Chłopców na cudownej wyspie Nibylandii. Musi tam stawiać czoła groźnym piratom pod wodzą Kapitana Haka. Pewnego dnia Piotruś zjawia się w londyńskim mieszkaniu państwa Darling. Namawia Wendy i jej dwóch młodszych braci, by wraz z nim udali się do Nibylandii. Czeka tam na nich moc niezapomnianych przygód. 

Sztuka zrealizowana w technologii 3D była dla wszystkich niesamowitą atrakcją. Dialogi, dekoracja, dźwięk, ciekawe ujęcia, budziły zaskoczenie i zachwyt. Niemal wszystkie miejsca na widowni były zajęte, co świadczyło o popularności tego spektaklu. 

Opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu sprawowały wychowawczynie  ( J. Rosik, B. Granzin) oraz p. E. Gębarowska 

2024-03-07

AKADEMIA PSZCZOŁY BOHATERA

   Kolejne klasy naszej szkoły wzięły udział w programie edukacyjnym pod nazwą Akademia Pszczoły Bohatera. Celem programu jest edukacja najmłodszych poprzez naukę, jak ważnym elementem w ekosystemie jest pszczoła, która żyje między nami. Może jest mała, ale jak ważna dla naszego życia. Na zajęciach dzieci poznały budowę , ubierały kombinezon dziecięcy i rękawice pszczelarskie. Po zajęciach, ze smakiem piły naturalne soki jabłkowe i jadły chipsy jabłkowe. Uczniowie z zaciekawieniem  oglądały filmy dotyczące życia pszczół. W szkole powstała Szkolna Pracownia Akademii Pszczoły Bohatera. 

2024-03-06

Słowiński Park Narodowy- konkurs plastyczny

   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Słowiński Park Narodowy. II miejsce zajęła Pola Tandek za uroczego kasztanowego kotka. Wyróżnienia trafiły do Natalii Tandek, Zofi Konkel i Zuzanny Dziembowskiej za ich przestrzenne prace z gliny wykonane zna zajęciach języka kaszubskiego. mamy powód do dumy z naszych małych artystów. uczniów przygotowały panie Emila Bira i Bożena Lenart.

2024-03-05

MAGIA RUCHU 2024 w Mrozach

 

II Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne

Nasza uczennica Julita Trzaskalska Zdobyła wczoraj:

1 miejsce za solo debiut

2 miejsce bitwy solowe

2 miejsce formacja

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 

2024-03-05

Promocja śpiewnika ,,Mòtilkòwô ùczba"

   11 marca w Lęborskim centrum Kultury Fregata odbędzie się promocja śpiewnika ,,Mòtilkòwô ùczba". Ten dzień będzie świętem języka kaszubskiego. Podczas spotkania odbędzie się przegląd piosenek kaszubskich, prezentowanych przez uczniów kilku szkół. 

2024-02-29

Ogólnopolskie Mistrzostwa Zespołów Tanecznych

Gratulacje dla naszej utalentowanej uczennicy, Julity Trzaskalskiej! Z dumą ogłaszamy, że zdobyła 3. miejsce w kategorii debiutów hip hop solo (8 lat) na Ogólnopolskich Mistrzostwach Zespołów Tanecznych. To niesamowity sukces, który świadczy o jej zaangażowaniu i talentach tanecznych!

2024-02-29

Dzień dinozaura

26.02.2024r. w klasie 1a mieliśmy niesamowitą przygodę z dinozaurami! Od kolorowania dinozaurych kolorowanek po czytanie ciekawostek, świętowaliśmy Dzień Dinozaura w wielkim stylu.

2024-02-28

Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

  W środę, 28 lutego  odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży,
   Spotkanie uczniów klas V i VI z autorem  lektury „Skrzynia Władcy Piorunów”, wypełnione było wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami.

   Pan Marcin opowiadał o wykreowanych przez siebie bohaterach, zdradził, skąd czerpał inspirację a nawet zaproponował zabawę w poszukiwaczy nastoletnich władców piorunów. Podczas spotkania autorskiego dzieci poznały sylwetkę wynalazcy Nikoli Tesli

   Atrakcją tej multimedialnej lekcji było doświadczenie z kulą plazmową. To prawdziwa szklana kula wypełniona mieszanką gazów szlachetnych, w której wiją się wstęgi wyładowań elektrycznych. Ten wynalazek Nikoli Tesli jest niezwykle widowiskowy i pozwala na bezpieczne przeprowadzanie doświadczeń. Uczestnicy spotkania mogli osobiście wziąć w nich udział. Niektórzy podchodzili do nich z niepewnością ale widok żarówki trzymanej w dłoni i zapalającej się dzięki zbliżeniu jej do kuli czy ruch palca po kuli i przemieszczające się w ślad za nim „świecące włókienka” zrekompensowały wszelkie obawy. W ten sposób dzieci chociaż na chwilę mogły zostać władcami piorunów!

2024-02-27

Spotkania, spotkania, spotkania…

     Są takie dni w kalendarzu życia szkolnego, o których jeszcze długo będziemy mówić. Pełnym niezapomnianych wrażeń dla społeczności szkolnej, ale także dla naszych gości był dzień 27 lutego 2024 roku. Tego dnia naszą szkołę odwiedził ks. Mikołaj Skłodowski- więzień obozu Ravensbruck, który urodził  się w najcięższym i najokrutniejszym obozie koncentracyjnym dla kobiet. Ks. Mikołaj Skłodowski przeprowadził lekcję historii dla uczniów kl. VIII. Jak mówią sami uczniowie - to była lekcja, którą przeżyli bardzo emocjonalnie. W skupieniu i z ogromnym zainteresowaniem słuchali historii życia Księdza i jego najbliższych: cioci, babci i mamy, które dostały się do obozu po powstaniu warszawskim.

2024-02-26

Sukces naszej uczennicy!!

Iga Budzeń zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego Elbląg 2024 w kategorii DEBIUT SOLO DO 8 LAT. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2024-02-23

One The Top

II Ogólnopolskie Mistrzostwa Zespołów Tanecznych "On The Top" odbyły się w miniony weekend  w Szkole Podstawowej w Bożympolu Wielkim. Uczeń klasy drugiej - Michał Mielewczyk zdobył srebrny medal wraz ze swoim zespołem TOP HOP 1 w kategorii hip-hop formacje 11-12 lat. Nasz zdolny tancerz wystąpił również w kategorii hip-hop solo 9-10 lat i zajął V miejsce. Były to Mistrzostwa Ogólnopolskie, więc sukces ogromny.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2024-02-23

Zakręć się na maskową książkę - konkurs

"Zakręć się - na maskową wstążkę". To powiatowy konkurs plastyczny zorganizowany przez Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Apostoła. Zadaniem uczestników konkursu było artystyczne wykonanie maski. Uczennica klasy II - Anastazja Oborzyńska otrzymała wyróżnienie.   Wielkie gratulacje!

2024-02-15

32 FINAŁ WOŚP

Nasza wspaniała ekipa wolontariuszy z klasy VII i VIII tym razem wsparła zbiórkę do puszek przeznaczona na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zbiórka odbywała się cały tydzień na terenie szkoły, a zakończyła się w niedzielę 28.01.2024 r kwestą pod kościołem w Janowicach oraz Garczegorzu. Wolontariusze kwestowali również pod Dino. Ostatecznie udało się zebrać 1463,65 zł. Świetny wynik