AKTUALNOŚCI

      

2023-09-22

Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej

Dnia 19 września br. ósmoklasiści – wraz z kolegami z SP nr 3 w Lęborku – wybrali się na wycieczkę do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Uczniowie mogli obejrzeć ciekawe ekspozycje i filmy ilustrujące początki faszyzmu i komunizmu, grozę wojny, powojenny podział świata i narodziny wolnej Polski zapoczątkowane w Stoczni Gdańskiej. Opiekę zapewniły panie: Bożena Majer, Bożena Lenart i Irena Bednarczyk.

2023-09-19

95 ROCZNICA POWSTANIA ZWIĄZKÓW SYBIRAKÓW

W uznaniu zasług wniesionych w działalność Związku Sybiraków w 95-tą rocznicę Powstania Zarządu Związków Sybiraków Pani Dyrektor Alicja Guźniczak została wyróżniona medalem pamiątkowym "95 ROCZNICA POWSTANIA ZWIĄZKÓW SYBIRAKÓW"

2023-09-18

Dzień kropki w kl. II

15 września klasa II obchodziła święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kropeczki. Świętowanie rozpoczęli od wysłuchania opowiastki pt. „The Dot” (kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza Petera H. Reynoldsa. Stała się już tak popularna, że została inspiracją do ustanowienia w 2008r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. Uczniowie świetnie się bawili podczas wykonywania kreatywnych prac plastycznych oraz kart pracy związanych z tematem kropki. To był wspaniały dzień dla wszystkich. 

2023-09-13

Nawigacja w przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN

13 września 2023 roku uczniowie klasy V, VI i VII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie. Wyjazd był już kolejnym w ramach projektu „Nawigacja w przyszłość, czyli lekcje z klimatem w SPN”. W części teoretycznej zajęć uczniowie określili pojęcie antropopresji oraz wskazali przykłady negatywnego wpływu człowieka na przyrodę. Doskonale poradzili sobie również z określeniem działań zwiększających bioróżnorodność środowisk. Swoją wiedzę mogli sprawdzić przez rozwiązywanie zadań interaktywnych w Muzeum Słowińskiego PN.

2023-09-12

EuroSkills 2023 - Gdańsk

8 września uczniowie klas 7 i 8 mieli możliwość zobaczyć  największe w Europie wydarzanie związane z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności, które odbyło się w Gdańsku – EuroSkills 2023. EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę pozostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

2023-09-04

84 rocznica pierwszego transportu więźniów do KL Stutthof

W sobotę (2 września) w Muzeum Stutthof w Sztutowie odbyły się obchody 84 rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof. To wówczas, na niewielką polanę w nadmorskiej miejscowości Niemcy przewieźli grupę 150 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. Aresztowani to w większości działacze polskich organizacji na Pomorzu; m.in. urzędnicy, nauczyciele oraz księża. Ich los zapoczątkował trwającą 2077 dni tragiczną historię obozu Stutthof.

W uroczystościach wzięli udział więźniowie, ich rodziny, wielu mieszkańców, przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych, służb mundurowych oraz uczniowie szkół z regionu. Wśród nich byli też uczniowie klasy 8 z naszej szkoły.  Oprócz wystawienia pocztu sztandarowego dziewczęta pomagały przy składaniu kwiatów pod pomnikiem przez różne instytucje, organizacje rządowe i pozarządowe.

2023-09-04

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

4 września 2023 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice przybyli do kościoła parafialnego w Garczegorzu. Po mszy św. cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej i została przywitana przez p. dyrektor Alicję Guźniczak, która szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów najmłodszych oraz uczniów zaczynających naukę w naszej szkole. Minutą ciszy uczczono wszystkie ofiary tragicznego września 1939 roku. Pani dyrektor życzyła uczniom wiary we własne możliwości, odwagi w spełnianiu marzeń przy wsparciu rodziców oraz nauczycieli. Nauczycielom i rodzicom życzyła przede wszystkim bliskości z uczniami. Następnie przedstawiła wychowawców, z którymi uczniowie udali się do klas na krótkie spotkania. Tak rozpoczął się rok szkolny 2023/2024.

2023-09-04

Najlepszy absolwent w roku szkolnym 2022/2023

W dniu 31 sierpnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbyło się uroczyste spotkanie Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska z dyrektorami placówek oświatowych, nauczycielami oraz uczniami szkół podstawowych i ich rodzicami. Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy i nagrody dla najlepszych absolwentów szkół podstawowych roku szkolnego 2022/2023.

Dyplom najlepszego absolwenta Zespołu Szkół w Garczegorzu otrzymał uczeń Julian Rzepka. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2023-08-30

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Apel w szkole o godzinie 900   

Grafika: Rozpoczęcie roku szkolnego

PRZYWOZY - dnia 04.09.2023 r.

( Duże koło)
Darżkowo - 7.15
Krępa I-przystanek - 7.17
Krepa szkoła - 7.20
Krępa II,III,IV,V -przystanek - 7.23
Rozgorze - 7.28
Janowice - 7.30
Pogorszewo - 7.35
Garczegorze stacja - 7.37
Garczegorze osiedle - 7.39

(Małe koło)
Wilkowo 7.25
Obliwice 7.30
Obliwice osiedle 7.31
Obliwice pałac 7.33
Janisławiec 7.38


ODWOZY - około 9.40.

2023-08-21

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024


Uroczysty Apel 4 września. o godzinie 9:00.
O godzinie 8:00 w kościele Parafialnym w Garczegorzu odbędzie się msza święta. 

2023-07-04

Przypominamy o pilnym dostarczeniu oświadczeń

Mieszkańcom, którzy otrzymali laptopy w ramach projektu „Wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” przypominamy o konieczności PILNEGO dostarczenia oświadczeń do siedziby Urzędu Gminy Nowa Wieś Lęborska, ul. Grunwaldzka 24, 84-351 Nowa Wieś Lęborska!

Oświadczenia można pobrać ze strony internetowej https://www.nwl.pl/fundusze-zewnetrzne/srodki-unijne/cyfrowa-gmina-wsparcie-dzieci-z-rodzin-pegeerowskich-w-rozwoju-cyfrowym-granty-ppgr/

 

2023-06-26

Zakończenie roku szkolnego klas 4-7

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 - czas podsumowań i wyróżnień.

23 czerwca o godzinie 11:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas IV-VII. W pierwszej części odbyło się wprowadzenie sztandaru szkoły oraz wspólne odśpiewanie hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Pani Dyrektor Alicja Guźniczak pogratulowała sukcesów i wspólnie z wychowawcami klas wręczyła dyplomy, świadectwa oraz nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz odnieśli sukcesy w sporcie. Rodzice uczniów wyróżnionych otrzymali listy gratulacyjne.

Tradycją szkoły jest przyznanie tytułu Primus inter pares oraz tytułu Sportowca Roku. W bieżącym roku szkolnym tytuł "Pierwszy wśród równych sobie" otrzymała uczennica klasy V – Maja Majewska. Sportowcem Roku w kategorii klas IV-VII została Amelia Gerc uczennica klasy VII. Marcjanna Itrych otrzymała dyplom za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków wynikających z pracy Samorządu Uczniowskiego. Podziękowano również wolontariuszom za zaangażowanie i pracę w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz opiekunowi pani Honoracie Smentoch. Uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe. Podczas akademii nastąpiło również pożegnanie pracowników kończących pracę w naszej szkole. Pani dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnała dwie panie, które po wielu latach pracy przeszły na zasłużoną emeryturę: panią Danutę Chojnacką oraz panią Romanę Kasprzak. Przekazała również wyrazy uznania i podziękowania za sumienność, trud wkładany w każdy dzień pracy oraz życzyła radości z wolnego czasu na emeryturze i realizowania swoich marzeń i pasji. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom za zaangażowanie i wysiłek. Wyrazy wdzięczności skierowała również w stronę pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Na koniec życzyła wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

PRIMUS INTER PARES   

Maja Majewska – średnia ocen 5,86 - wzorowe zachowanie

SPORTOWIEC ROKU ( w kategorii klas IV-VII)   

Amelia Gerc (klasa VII) – średnia ocen 5,80 - wzorowe zachowani

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI

KLASA IV

 • Las Dorian                      – średnia ocen 5,42
 • Czechowicz Zuzanna      – średnia ocen 5,17
 • Janiszewska Wiktoria      – średnia ocen 5,08
 • Domarus Szymon            – średnia ocen 4,75
 • Syldatk Maja                   – średnia ocen 4,75

KLASA V

 • Majewska Maja               – średnia ocen 5,86
 • Mrzygłód Kacper            – średnia ocen 5,14
 • Brylowska Katarzyna      – średnia ocen 5,0

KLASA VI

 • Itrych Marcjanna               – średnia ocen 5,13
 • Bemowska Wiktoria          – średnia ocen 5,08
 • Krotoszyńska Małgorzata – średnia ocen 5,07

KLASA VII

        Gerc Amelia                      – średnia ocen  5,80

CZYTELNIK ROKU ( w kategorii klas IV-VIII)

 • Maja Majewska (klasa V)

WZOROWA PRACA  W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM

 • Marcjanna Itrych (klasa VI)

WZOROWA PRACA W SZKOLNYM KOLE WOLONTARIATU

 • Amelia Gerc                    (klasa VII)
 • Zuzanna Kadłubowska    (klasa VII)
 • Sandra Labuda                (klasa VII)
 • Magdalena Leyk             klasa VII)
 • Kacper Abczyński           (klasa VII)
 • Mariusz Paczos               (klasa VII)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
- Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

2023-06-26

Zakończenie roku szkolnego klas 1-3

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

KLAS 1-3

2023-06-26

Pożegnanie klas ósmych

W czwartek 22 czerwca odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy 8 pożegnali grono pedagogiczne, pracowników obsługi i swoich młodszych kolegów. Na uroczystości pożegnania gościliśmy: Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Zdzisława Chojnackiego, Małgorzatę Markiewicz inspektora do spraw oświaty, Pana Karola Wardańskiego Prezesa  Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Księdza Mikołaja Skłodowskiego członka - Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Spotkanie rozpoczęło się od przekazania Sztandaru uczniom klasy 7, którzy złożyli przysięgę, że będą godnie reprezentować naszą szkołę, czcić i szanować jej imię. Następnie nasi Absolwenci w sposób humorystyczny podziękowali wszystkim za spędzony czas w szkole, za edukację, wychowanie i poświęcenie. Ósmoklasiści otrzymali od swych młodszych kolegów upominki.
 

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam wspaniałych wakacji oraz owocnych sukcesów w dalszej edukacji...